شنبه, 23 آذر 1398
کد خبر: 11493
گفتگوی آوینی فیلم با افشین هاشمی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر

سعی کردم فیلمی برای خانواده ها بسازم

آوینی فیلم: افشین هاشمی بعد از عدم موفقیت در اکران فیلم «گذر موقت»، با یک کمدی عاشقانه متفاوت به سینما آمده است. فیلمی با بازی شبنم مقدمی، حسین یاری و خودش که با اهالی سینما و تئاتر از کیارستمی تا هدایت هاشمی شوخی میکند. افشین هاشمی در گفتگو با آوینی فیلم درباره ساخت فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» گفت.
آوینی فیلم

افشین هاشمی، چهره آشنایی برای اهالی سینما، تئاتر و تلویزیون است. آثار این بازیگر و کارگردان مخاطبان زیادی داشته و مورد توجه مردم قرار گرفته است. افشین هاشمی هم اینک در تماشاخانه ایرانشهر، نمایش «دروغ» را روی صحنه دارد و روز گذشته اولین اکران فیلم سینمایی جدیدش با عنوان «خداحافظ دختر شیرازی» و در جشنواره فیلم شهر در پردیس سینمایی ملت به نمایش درآمد.

افشین هاشمی بعد از عدم موفقیت در اکران فیلم «گذر موقت»، با یک کمدی عاشقانه متفاوت به سینما آمده است. فیلمی با بازی شبنم مقدمی، حسین یاری و خودش که با اهالی سینما و تئاتر از کیارستمی تا هدایت هاشمی شوخی میکند. افشین هاشمی در گفتگو با آوینی فیلم درباره ساخت فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» گفت: تصمیم داشتم فیلم گرم و عاشقانه ای را برای مخاطب بسازم. سعی کردم فیلمی برای خانواده ها بسازم و برای اینکه تماشاگری که فیلم را می بیند حال خوبی پیدا کند و از تماشای فیلم لذت ببرد. اولین نمایش فیلم در جشنواره شهر نشان داد که مردم ارتباط خوبی با فیلم برقرار میکنند و با قصه جلو میروند. بنابراین تماشاگری که وارد سینما شود مطمئنا راضی از سالن بیرون خواهد آمد.

افشین هاشمی

این بازیگر کمدین درباره شرایط اکران فیلم جدیدش به آوینی فیلم گفت: مجوز نمایش «خداحافظ دختر شیرازی» صادر شده و قرارداد پخش آن را با شرکت نمایش گستران بستیم تا در اولین فرصت بتوانیم فیلم را اکران کنیم و با توجه به بازخورد خوبی که از اولین نمایش فیلم داشتیم، تصور میکنم که اکران خوبی در انتظار فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» باشد. باید دید بهترین زمان ممکن برای اکران فیلم چه زمانی است و امیدوارم شرایط اکران هم مناسب باشد.

بازیگر فیلم «آزمایشگاه» درباره تفاوت فیلم جدید با فیلم قبلی اش یعنی «گذر موقت» گفت: به نظرم فیلم خداحافظ دختر شیرازی راحت تر داستان خود را تعریف میکند و بهتر میتواند با تماشاگر ارتباط برقرار کند. فیلمی است که براساس ملودرام عاشقانه شکل گرفته و نگاه طنازانه و امیدوارانه در آن وجود دارد و میتواند برای تماشاگر جذاب باشد.

 افشین هاشمی درباره تصمیمش برای بازیگری و کارگردانی در فیلم جدیدش گفت: با توجه به اینکه نقش را میشناختم، فکر کردم براساس تصوری که از این نقش و چگونگی اجرایش دارم، بهتر است خودم در آن بازی کنم. برای همین با وجود سختی ها در بازی و اجرای مشترک فکر کردم که برای این نقش گزینه درست خودم هستم و قبول کردم جدا از کارگردانی فیلم خداحافظ دختر شیرازی در آن بازی هم داشته باشم و در کنارم دوستان دیگر کمک کردند تا شخصیتهای دیگر هم به خوبی دیده شوند.

فیلم خداحافظ دختر شیرازی

افشین هاشمی ادامه داد: فیلمی که نوشته و ساخته شد براساس فیلم «دختر خداحافظی» ایرانیزه شد. فیلم خارجی که نیل سایمون هم اثری براساس آن خلق کرد، فیلم مهم و معروفی بود و من هم سعی کردم در تیتراژ به آن اشاره کنم تا حقوق مولف حفظ شود.

افشین هاشمی

افشین هاشمی که فیلم «صدای آهستگی» را هم در گروه هنر و تجربه آماده برای اکران دارد، درباره فعالیتهای آتی اش و احتمال همکاری مجدد با تلویزیون گفت: فعلا نمایش «دروغ» را در ایرانشهر دارم و برنامه های آینده ام قطعی نشده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد. خودم تفاوتی میان فعالیت در تئاتر، سینما و تلویزیون قائل نیستم و هر کدام شرایط خوبی برای کار کردن داشته باشد، می پذیرم. شاید پیشنهاد خوبی برای سریال تلویزیونی داشته باشم و باز هم سریال بازی کنم ولی تا این لحظه هنوز هیچ کاری مشخص نشده است و هر زمان بهترین پیشنهاد را داشته باشم، انتخاب خواهم کرد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.