شنبه, 23 آذر 1398
کد خبر: 11473
«پاره سنگ» هم نتوانست خوابزدگی مسئولان موسیقی ارشاد را از بین ببرد!

وقتی خواننده هتاک مجوز اجرا میگیرد

آوینی فیلم: مهدی یراحی با وجود انتشار موزیک ویدئوی توهین آمیز «پاره سنگ» که در آن همه ارزشهای دفاع مقدس را زیر پا گذاشت، به راحتی باز هم مجوز اجرای کنسرت گرفت. در شرایطی که مدیران دفتر موسیقی ارشاد به سرعت تعویض میشوند، نبود سازوکار مشخص و فقدان نگاه نظارتی و بی در و پیکر بودن اداره موسیقی شرایط ناهنجاری را رقم زده است.

آوینی فیلم: اواسط دی ماه سال گذشته یک موزیک‌ ویدئو با نام پاره سنگ از سوی یکی از خوانندگان موسیقی پاپ منتشر شد که به دلیل موهن بودنش نسبت به ارزش‌ های دفاع مقدس و شهدا و رزمندگان مورد انتقادات زیادی قرار گرفت.

مهدی یراحی خواننده آن ترانه توهین آمیز بعد از حدود 6 ماه توانست باز هم مجوز اجرا بگیرد، بدون آنکه ذره ای نسبت به انجام رفتار ناشایست خود پشیمانی به خرج دهد. در این راستا خبرنگار روزنامه جوان موضوع را از مسیر معاونت هنری ارشاد و مشخصاً مدیر روابط عمومی آن پیگیری کرد اما فروغی با اعلام اینکه در حال ورود به مطب دانپزشکی است و فردا پاسخ می‌دهد، تلاش خبرنگار را به بن‌ بست کشاند. فردا و فرداهای بعدی آن روز از طرق مختلف و ممکن موضوع باز هم پیگیری شد اما هیچ پاسخی دریافت نشد. سؤال اصلی و غایی در مورد این تخلف آشکار که شخص متخلف هم به آن اذعان دارد در کنار عدم اعلام هر گونه محرومیت زمانی یا موقت از سوی دستگاه مسئول جهت اجرای بدون تنازل مُرِّ قانون کشور این است که بالاخره تکلیف این تخلف و توهین آشکار به رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس تحت عنوان مخالفت با جنگ چه بود؟ آیا اساساً مسئولان معاونت هنری در این رابطه اقدامی جهت اجرای قانون انجام داده‌اند؟ اگر حکمی صادر شده چرا هرگز در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفت؟


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.