يكشنبه, 19 مرداد 1399
کد خبر: 11453
گفتگوی آوینی فیلم با محمد جواد طاهری بازیگر «گاندو» پیرامون شخصیتهای سیاسی سریال

به تصویر درآوردن شخصیتهای سیاسی کشور برای مردم جذاب است

آوینی فیلم: برای عوامل سریال گاندو حضور در یک پروژه متفاوت تلویزیونی همراه با لذتها و چالش هایی بود. نقشهایی که در سیمای ایران تازگی داشت و موضوعی حساس که تا به حال کمتر سازنده ای به سراغش رفته بود ولی تازه ترین فعالیت تولیدی موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی گامی جدید در مسیر سریال سازی بود. محمد جواد طاهری، بازیگر نقش مسئول امنیت ملی از بازی در گاندو به آوینی فیلم گفت.
آوینی فیلم

 محمد جواد طاهری از بازیگران سریال گاندو درباره نقشی که در گاندو به عهده گرفته و ویژگی هایش گفت: من در گاندو نقش نماینده ارشد امنیت ملی را بازی میکنم. این کاراکتر پیگیر اتفاقات امنیتی و پرونده مایکل است که گروه درگیر آن هستند. از طرفی بحث مفاسد اقتصادی هم در پیوند با موضوع سیاسی مورد توجه قرار میگیرد و همه اینها پای مقامات مسئول را به ماجرا باز میکند.

این بازیگر که پیشتر در سریال برادر هم ایفای نقش میکرد، در ادامه گفت: فکر میکنم به تصویر درآوردن شخصیتهای سیاسی که در رده بالای سیاسی کشور مشغول فعالیت هستند برای مردم جذاب است. البته بنا بر برخی ملاحظات قرار شد که نام و حتی عنوان مسئولیت این مسئولان در گاندو تغییر کند ولی حتما تماشاگران با دیدن این افراد سیاسی، مابه ازای واقعی آنها را در نزد مسئولان کشور به یاد می آورند. سعی شده در گاندو به جنبه های مثبت و منفی رفتارهای امنیتی توجه شود. نقش من مثبت بود و براساس گفتگویی که با آقای افشار داشتم و سابقه قبلی همکاری مان بیشتر سعی کردیم که وجوه ظریف رفتار این کاراکتر مثل نگاه عمیقی که دارد در بازی دیده شود. این شخصیت به درستی اتفاقات را آنالیز میکند تا تصمیم درستی بگیرد.

محمد جواد طاهری درباره نسبت پرداخت واقعی به واقعیت سیاسی در سریال تلویزیونی گاندو گفت: حتما در واقعیت افرادی هستند که مشابه مسئولیت کاراکترهای این سریال باشند و خود من نقش یکی از این مقامات بالای نظام را بازی کردم که برای رفع سوء تفاهم اسمش در سریال عوض شده است و من نامی از او که الان هم در حوزه امنیت ملی فعال است، نمی آورم. ولی نکته اصلی اینجا است که شخصیت اصلی سریال یک جاسوس است که نقش منفی دارد و بقیه درصدد مهار توطئه او هستند. بحث درام و تخیلاتی که نویسنده و کارگردان برای جذابیت کار انجام میدهد هم مساله مهمی است.

سریال گاندو

بازیگر «گاندو» پیرامون شخصیتهای سیاسی که در این سریال به تصویر درآمدند و واکنشهای انجام شده گفت: خیلی از شخصیتهای تاریخی میتوانند به شکل فیلم یا سریال دربیایند ولی گاندو یک سریال تاریخی نبود و با وجود اینکه یک پرونده واقعی را مبنا قرار داد ولی دست نویسنده برای پرداخت شخصیتهای فرعی باز بود. ولی در مواردی مثل نشان دادن وزیر امور خارجه چاره دیگری جز نشان دادن باقی نبود چون این پرونده به حوزه کاری ایشان مرتبط میشود. با این توضیحات نیازی نبود که من به عنوان بازیگر نقش مسئول امنیت ملی کشور رفتارهای خاص آن فرد سیاستمدار را به نقش دربیاورم. بیشتر اهمیت درک آن موقعیت سیاسی مهم بود و در سکانسهایی که بازی کردم، به جای بازسازی رفتار خاص یک سیاستمدار و مقام مسئول سعی کردم به روند پیشبرد داستان کمک کنم.

سریال گاندو

بازیگر سریال گاندو افزود: به لحاظ تولیدی گاندو یکی از حرفه ای ترین ها بود. بچه ها خیلی با هم هماهنگ بودند و از لحاظ تولید هر آنچه نیاز بود، آماده شد. پروژه گاندو به هر حال مشکلات خاص خود را داشت چون پروژه سنگینی بود ولی شکر خدا با مدیریت خوبی که شد، مشکلی ایجاد نشد و در یک فضای دوستانه کار پیش رفت. من هم در کنار استاد عزیزم آقای داریوش فرهنگ و دوستانی مثل وحید رهبانی سعی کردم وظیفه خود را انجام بدهم و امیدوار هستیم که سریال مورد توجه مخاطبان قرار گرفته باشد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.