دوشنبه, 5 خرداد 1399
کد خبر: 11448
گفتگوی آوینی فیلم با «صالح میرزا آقایی» بازیگر سریال «گاندو»

باید درباره جریان نفوذ اطلاع رسانی شود

آوینی فیلم: صالح میرزا آقایی با فیزیک و نوع بازی متفاوتش یکی از مهمترین گزینه ها برای بازی در پروژه های جاسوسی است و به همین دلیل کاراکتری باورپذیر در سریال گاندو بوده است. بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون کشورمان در گفتگوی اختصاصی با «آوینی فیلم» پیرامون سریال تلویزیونی «گاندو»، درباره ویژگی های نقش خود گفت. بازیگر نقش آیدین ستوده در سریال گاندو، وظیفه هنرمند را به نمایش درآوردن فساد سیاسی و اقتصادی میداند.
آوینی فیلم

 صالح میرزا آقایی بازیگر سریال تلویزیونی «گاندو» درباره ویژگی های نقش خود گفت: کاراکتر منفی را با همه جذابیتهای خاصی که برایش انتخاب کردند بازی کردم. آیدین ستوده که من نقش آن را بازی میکنم، کاراکتر پیچیده ای داشت که در دل قصه ورود پیدا کرد و طی روندی با پوزیشن های متفاوتی ظاهر شد و بعد در قصه به دلایلی که بینندگان دیدند، ناپدید شد و جاسوسی اش برای بیگانگان به اثبات درآمد. این موجود عجیب و غریب به خوبی توسط نویسنده نوشته شد و من سعی کردم با راهنمایی کارگردان به پیچیدگی های این کاراکتر بُعد تصویری بدهم. فکر میکنم از این بابت مردم با کاراکتر جدیدی مواجه شدند که یکسری ریزه کاریهایی دارد. آدمی که در سیستم امنیتی شاید در ابتدا آشنا باشد ولی با نیرنگ کم کم نفوذ میکند و روی دیگر خود را نشان میدهد.

صالح میرزا آقائی

بازیگر سریال گاندو درباره تفاوت این نقش با آثار گذشته اش گفت: من خوشبختانه تمام نقشهای ضدقهرمان یا منفی یا خاکستری که بازی کردم، متفاوت بودند. در گاندو هم چه شخصیت پردازی و چه طراحی لباس و چهره پردازی و نوع رفتار شخصیتی که بازی کردم متفاوت است. نقش آیدین ستوده در سریال گاندو از لحاظ مختلف متفاوت است و فراز و نشیب شخصیتی اش هم با نقشهای منفی که بازی کردم متفاوت درآمد و به نظرم آرش قادری خیلی خوب این شخصیت را نوشته است. من کلیت سریال و موضوع متفاوتی که دارد را می پسندم ضمن اینکه شخصیتی که به عهده من گذاشته شد هم جذاب است.

صالح میرزا آقایی درباره حضور متفاوت یک بازیگر در سریال امنیتی به آوینی فیلم گفت: به جز شخصیت جیسون رضائیان که پیام دهکردی بازی کرد، بقیه شخصیتها براساس اسناد واقعی و درام نویسنده خلق شدند. کاراکتری که من بازی کردم مابه ازای بیرونی به شکل مشخصی ندارد ولی شبیه چنین فردی حتما بوده است و کم هم نبودند. حداقل در طول سالهای اخیر در فضای رسانه ای با اینگونه افراد آشنا میشویم که با نفوذ به سیستم پولی به جیب میزنند و میروند. به عینه آدمی شبیه آیدین ستوده را زیاد دیدم که از آنها در بازی ام میتوانستم استفاده کنم.

صالح میرزا آقائی

این بازیگر ادامه داد: من فکر میکنم وقتی میتوانیم به مردم نزدیک شویم که از اتفاقات مختلف سیاسی و اقتصادی آنها را مطلع کنیم. اگر چه بعضی از پرونده های جاسوسی را نمیتوان به دلیل مسائل امنیتی باز کرد ولی نیاز است درباره جریان نفوذی که امنیت ما را نشانه گرفتند، اطلاع رسانی شود و چه رسانه ای بهتر از فیلم و سریال که بتواند آن را به مردم نشان بدهد. در همه جای جهان فیلمهایی با موضوع سیاسی ساخته میشود و هنرپیشگانی مثل رابرت دنیرو به راحتی سیاستهای احمقانه ترامپ را مورد نقد قرار میدهد.

صالح میرزا آقائی

صالح میرزا آقایی بازیگر سریال گاندو اضافه کرد: به نظرم وظیفه هنرمندان نمایش ناهنجاری ها و فساد سیاسی و اقتصادی است. در سالهای اخیر آقازاده هایی بوده اند که از اعتبار پدران خود سوء استفاده کردند و به مردم خیانت کردند. به نظرم این واقعیتها باید نشان داده شود و من به عنوان آدمی که 29 سال کار میکنم، به خوبی از واکنشهای مختلف مطلع هستم ولی باید با جسارت به سراغ موضوعات سیاسی و بحث رانتخواری برویم و واقعیت را برای مردم نشان بدهیم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.