دوشنبه, 5 خرداد 1399
کد خبر: 11445
کنایه عضو هیأت داوران پنجمین اجلاس جهانی شاعران به مسئولان

دولت برای پاسداشت شعر فارسی هیچ کاری نکند بهتر است!

آوینی فیلم: سعید بیابانکی به نقل از دکتر شفیعی کدکنی گفت: دولت برای حفظ شعر و ادبیات فارسی هیج کاری نکند بهتر است!

آوینی فیلم: سعید بیابانکی عضو هیأت داوران پنجمین اجلاس جهانی شاعران هم سرا با بیان اینکه رسانه ملی ما شعر ماست؛ عنوان کرد در کشور ما به رادیو و تلویزیون رسانه ملی اطلاق می‌شود اما من معتقدم که در کشور ما رسانه ملی شعر است. به خاطر اینکه شعر از دیرباز اولاً حافظ زبان ما و ثانیاً حافظ فرهنگ ما بوده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از اتفاقاتِ تاریخی فلسفی، دینی و اجتماعی و گنجینه‌های فرهنگی به واسطه‌ی شعر به ما رسیده و به نظر من، نثر و متن بعد از شعر قرار دارد.

این شاعر در ادامه گفت: اینکه چگونه می‌شود شعر را ترویج داد و این رسانه ملی را پاس داشت، فقط کار دولت‌ها نیست و چه بسا اصلاً گاهی وقت‌ها دولت‌ها دخالت نکنند هم بهتر است.

وی به ذکر خاطره‌ای از دکتر شفیعی کدکنی پرداخت و گفت: به یاد دارم سال‌ها پیش برای جشنواره شعر فجر خدمت دکتر شفیعی کدکنی رفتیم و در آنجا دوست عزیزی از همکاران دولتی جشنواره از ایشان پرسید: چه کاری انجام دهیم که برای شعر خوب باشد و شعر را پاس بداریم؟ ایشان فرمودند برای شعر اگر هیچ‌کاری نکنید بهترین کار را انجام دادید! منظورش این بود که دولت کاری انجام ندهد!

بیابانکی با تاکید بر اهمیت بخش خصوصی اضافه کرد: این‌که بخش خصوصی و خود مردم حافظ و پاسدار شعر هستند و این هنر و رسانه ملی را ترویج می‌کنند بسیار بسیار ارزشمند است.

منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.