سه شنبه, 30 مهر 1398
کد خبر: 11431
نسرین نکیسا بازیگر سریال تلویزیونی «گاندو»

آگاهی خانواده ها درباره امنیت ملی ضروری است

آوینی فیلم: نسرین نکیسا همواره بازیگری بی حاشیه و متین در سینما و تلویزیون بوده است. بازیگر نقش فاطمه در آژانس شیشه ای مادرانه های بسیاری را بازی کرده است اما مادر یکی از نیروهای امنیتی در سریال گاندو شیرینی ها و دشواری های خاص خود را داشته است. 
آوینی فیلم

چند شبی است که مخاطبان تلویزیون شاهد پخش یک سریال امنیتی جاسوسی با موضوعی واقعی و به روز هستند که از بازیگران نسبتا زیادی هم بهره می برد. برخی از این چهره های شناخته شده همچون محمدرضا شریفی نیا، داریوش فرهنگی، سارا خوئینی ها، رضا توکلی، علی دهکردی و ... در نقش هایی اصلی ایفای نقش می کنند و برخی دیگر در نقش هایی که دارای ویژگی های خاص و چالش برانگیزی در معادل های واقعی خود هستند.

نسرین نکیسا همواره بازیگری بی حاشیه و متین در سینما و تلویزیون بوده است. بازیگر نقش فاطمه در آژانس شیشه ای مادرانه های بسیاری را بازی کرده است اما مادر یکی از نیروهای امنیتی در سریال گاندو شیرینی ها و دشواری های خاص خود را داشته است. 

نسرین نکیسا در گفتگو با خبرگزاری موج، درباره تجربه بازی در سریال تلویزیونی گاندو گفت: نقش مادر محمد با بازی وحید رهبانی را بازی می کنم که نیرویی است که بیشتر وقت خود را در اختیار وظیفه مهمش قرار داده است. این مادر همانند همه مادران ایرانی ضمن اینکه نگران و دلسوز فرزندش است، باید شرایط خاص کاری فرزندش را هم درک کند و با او همراهی کند. این مادر گاهی دچار دلهره مادرانه می شود و گاهی دغدغه های مادرانه باعث نگرانی و آزارش می شود. همه اینها در شخصیت این مادر وجود دارد که من سعی کنم آن را براساس خواست کارگردان انجام بدهم. در نهایت این مادر به این پی می برد که پسرش با درایت و توانایی هایی که دارد، مصمم برای رسیدن به هدف است و باید با تمام وجود همراهی اش کند. 

نسرین نکیسا درباره تفاوت مادرانگی در سریال گاندو با نقش های دیگرش گفت: من در سریال های زیادی نقش مادر را بازی کردم و در بعضی از آنها، مادر یک نظامی هم بودم. بطور حتم همه مادرها دغدغه فرزند خود را دارند منتهی موقعیتی که در آن قرار دارد ایجاب می کند که آن مادر و آن کاراکتر چه رفتار متفاوتی نشان بدهد. وی افزود: وقتی مادری در این نقش فرزندش را در شرایط دشواری می بیند، نگرانی ها و دغدغه هایشان پررنگ تر می شود و انرژی بیشتری از مادر و از من به عنوان یک بازیگر می گیرد. پیامد این قضیه این است که مادر آگاهانه تر و مادرانه تر در کنار فرزندش باشد و من هم سعی کردم در نقشی که در سریال گاندو به عهده داشتم به این شکل باشم.

بازیگر سریال «گاندو» درباره راهنمایی های جواد افشار برای پیشبرد نقشش گفت: مثل کارهای دیگر تعاملی بین بازیگر و کارگردان و گروه تولید به وجود آمد. من سابقه همکاری با این کارگردان را در پروژه های قبلی داشتم و از نوع فعالیت همدیگر آگاهی داشتیم. از همان ابتدا با صحبت هایی که با هم کردیم، نسبت به موقعیت این مادر در سریال گاندو و شرایطی که با توجه به موقعیت شغلی پسرش دارد، آگاهی کامل پیدا کردم. تعامل خوبی شکل گرفت و آقای افشار هم راهنمایی های درستی انجام داد و با توجه به اشرافی که به نقش داشتند خیلی به من کمک کردند. 

وی افزود: خوشبختانه گاندو یکی از استثنایی ترین کارهایی بود که من افتخار حضور در آن را داشتم. تهیه کننده و تیم تولید و جناب افشار با توجه به سابقه بالایی که داشتند محیط خوبی را به وجود آوردند. فضایی به شدت آرام، صمیمی و کاملا قابل اطمینان و سالم برای همه عوامل سریال وجود داشت. مثل اعضای یک خانواده بودیم. غیر از اینکه من قبلا افتخار همکاری با خیلی از عوامل سریال را داشتم ولی گاندو ویژگی خاصی داشت که آن را مستثنی نسبت به همه کارهایی کرد که من طی سال ها داشتم و خیلی خوشحالم که در گاندو بودم. 

نسرین نکیسا درباره موضوع خاص سریال گاندو هم گفت: قطعا یکی از ضروریات برای آگاهی مردم و خانواده ها بحث امنیت ملی است. ما در موقعیتی به لحاظ نظامی و امنیتی و سیاسی قرار داریم که می طلبد مردم ما و نسل های جوان نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشند تا با درک این موقعیت دوش به دوش هم از نظام و کشور دفاع کنند و بتوانیم از آرمانهای انقلاب دفاع کنیم.

این بازیگر با بیان اینکه باید ارزش کار نیروهای پلیس و امنیتی برای همگان روشن شود و این نیازمند وجود علم و آگاهی است که از طریق تولید آثاری مثل «گاندو» به وجود می آید، گفت: این گونه سریالها قاعدتا اطلاع رسانی خوبی انجام می دهند و برای افرادی که کمتر درباره این موضوعات اطلاعات دارند، می تواند مفید باشد تا بدانند فرزندان این مملکت، براساس چه آرمان و اعتقادی از خاک میهن محافظت می کنند. به همین دلیل ضرورت تولید سریال گاندو خیلی احساس می شد و برای من جدا از کنجکاوی برای حضور در سریال گاندو، موضوع امنیت ملی خیلی مهم بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.