پنجشنبه, 8 خرداد 1399
کد خبر: 11420
تائید رئيس کميسيون امنيت ملی مجلس برای عمل به رسالت شفاف سازی

چگونه جريان نفوذ می خواهد انتقام «گاندو» را بگيرد؟!

آوینی فیلم: از هفته گذشته و با پخش بخشهایی از بارگيری و تخليه بشکه های نفت ايران در يکی از بنادر چين، رسانه های غیرهمسو اقدام به جوسازی علیه شبکه سه سیما کردند، در حالیکه پیش از این چند رسانه داخلی و خارجی این خبر را پوشش داده بودند. به نظر میرسد مساله اصلی در این میان که کار را به شورای نظارت بر صدا و سیما رسانده است، به دلیل یک تسویه حساب با نقد روزهای اخیر است که به وسیله سریال «گاندو» راه افتاده است.
آوینی فیلم

هجمه رسانه های اصلاح طلب و نزديک به دولت عليه رسانه ملی، واکنشی به پخش سريال «گاندو» است. اين سريال پليسی – جاسوسی که بن مايه اصلی آن، فعاليت های هسته ای کشور و اقدامات امنيتی پيرامون آن است، با اقبال خوبی در ميان مخاطبان روبه رو شده و به شهرت قابل ملاحظه ای رسيده است. اين سريال که بر مبناي واقعيت ساخته شده، از دست داشتن افرادی نزديک به دولت در برخی مسائل ضدامنيتی در پرونده هسته ای ايران، پرده برداری کرد و حتی در پخش، قسمت هايی از آن با فشار دولت، سانسور شده است. برخی از مسئولان و کارشناسان رسانه ای معتقدند اين اقدام هماهنگ رسانه های اصلاح طلب و نزديک به دولت، در واقع انتقامی از شبکه سه به علت پخش سريال گاندو بوده است. ذوالنور، رئيس کميسيون امنيت ملی مجلس به خبرگزاری فارس گفته است : «صداوسيما سطحی از وظايف را انجام می دهد و يک سری اطلاع رساني ها و روشنگری هايی میکند

که برخي مرجع ضمير مي شوند و تحمل اين برای آنها سخت است لذا شروع به انتقام جويي ناشيانه و غيرحرفه ای و غير منصفانه می کنند. لذا در اينجا صداوسيما بايد به رسالت خود عمل کند و اگر عمل نکرد دچار نگرانی شود. اگر صداوسيما در جايي به رسالت خود عمل می کند از هياهو و جنجال ها نبايد نگران باشد.» سيد ياسر جبرائيلي هم در توئيتر نوشته است : «شبکه سه به نقل از شبکه هاي خارجي خبر دور زدن تحريم توسط کشتی سالينا را پخش کرده و از سوي جرياني خاص، متهم به افشای اسرار نظام شده است. اسرار نظام را مرتبطين با جيسون رضائيان فاش کرده اند که شبکه سه در حال روايت اين خيانت در گاندو است. جريان نفوذ می خواهد انتقام گاندو را بگيرد.»

برخی ديگر از مسئولان و فعالان رسانه ای، پوشش خبر کشتی سالينا را اقدامی کاملا به جا و مانور قدرتي دانسته اند که در ضمن آن، هيچ موضوع محرمانه ای هم فاش نشده است. بايد به برخي از چهره ها و رسانه هايي که نگران درز اطلاعات محرمانه در برنامه رسانه ملي شده اند گفت که لباس ضد نفوذ و مدافع منافع ملي بودن بر قامت شما بسيار گشاد است. جرياني که خود سال ها مجراي نفوذ بوده و يا از نفوذي هايي مانند جيسون رضائيان حمايت کرده است، چگونه به يکباره نگران لو رفتن اسرار محرمانه و خيانت به کشور شده است.

از سوی ديگر، به نظر مي رسد شبکه سه سيما در نمايش منصفانه جريان نفوذ، به شدت موفق عمل کرده است و هجمه اتفاق افتاده بر مبناي دروغ، نشان واضحي از آن است که تير سريال گاندو به هدف خورده است. اتفاقا جريان هجمه کننده به شدت ناشيانه عمل کرده که با اين عمليات رواني، فورا خود را مخاطب سريال گاندو فرض کرده است. به گزارش صبح نو، در ماه‌های اخیر، شبکه ۳ سیما با ورود به برخی از مباحث جنجالی در قالب برنامه‌های تلویزیونی و همچنین سریال «گاندو» خبرساز شده است. بسیاری از مخاطبان و مردم عادی دربرابر این مسائل واکنش نشان داده و با آن همراه شده‌اند. حالا آن‌هایی که خودشان را به‌وسیله تلویزیون در مظان اتهام و انتقاد می‌بینند، عجیب نیست که به فکر انتقام بیفتند. البته، بهانه حمله آن‌ها به شبکه ۳ آنقدر سطحی و غیرمنطقی بود که به‌سرعت باعث رسوایی بیشتر خودشان شد؛ اما همین قضیه نشان می‌دهد دست‌فرمان فعلی تلویزیون درست است. باید به مباحث جنجالی ورود کرد که مردم از رسانه ملی توقع دارند و تا می‌توان به مسأله مهم نفوذ پرداخت. با این شرایط، باید در هفته‌های آینده بازهم به‌دلایل مختلف منتظر هجمه مجازی به تلویزیون و شبکه ۳ باشیم؛ شبکه‌ای که در دوره جدید مدیریتی با تمام نقدهایی که به آن وارد است، سعی کرده مسیری نو ایجاد کند و حرف‌هایی بزند که قبلا در تلویزیون گفته نمی‌شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.