چهارشنبه, 22 آبان 1398
کد خبر: 11414

وزیر اسبق ارشاد: «گاندو» سانسور می‌شود چون برخی تحمل حقیقت را ندارند

آوینی فیلم: سیدمحمد حسینی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست حکمرانی و سیاستگذاری در گام دوم انقلاب با ذکر مثال از محدودیت پخش سریال «گاندو»، این رفتار دولتمردان را مصداق عدم آزادی بیان دانست و عنوان کرد که مسئولان تحمل شنیدن نظرات مخالف را ندارند.
آوینی فیلم

سیدمحمد حسینی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب و تأثیر آن بر حکمرانی به ماجرای سانسور و هجمه به سریال تلویزیونی «گاندو» اشاره کرد و گفت: آزادی یکی از محورهای مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب است. باید دید که مسئولان کشور تحمل آزادی بیان را دارند یا خیر؟ آیا این سعه صدر لازم را دارند که اگر یک نظر مخالف در جلسه‌ای کارشناسی گفته شد، آن فرد را از شرکت در جلسه محروم نکنند یا خیر؟ اولین لازمه مدیریت، داشتن سعه صدر است. اکنون شاهد پخش سریال «گاندو» از صدا و سیما هستیم که به موضوع یک پرونده واقعی می‌پردازد اما عده‌ای تحمل بیان موارد مطرح شده در این سریال را ندارند. اینکه برخی به این سریال فشار می‌آورند و می‌گویند فلان قسمت آن را تغییر دهید، نشان می‌دهد برخی مسئولین قائل به آزادی بیان نبوده و تحمل شنیدن نظرات مخالف خود را ندارند.

سیدمحمدحسینی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: درست است که نمی‌شود مردم را به زور به بهشت برد اما در بخش اخلاق و معنویت بیانیه گام دوم، مقام معظم رهبری به درستی اشاره کردند که اولاً باید خود مسئولان منش و رفتار اخلاقی داشته باشند. مسئولان اگر اهل ثروت‌اندوزی و ریخت و پاش باشند، مردم نیز این اخلاق را تکرار می‌کنند. در بیانیه گام دوم نیز تأکید شده است که مسئولان پس از رعایت اخلاق می‌بایست در راستای بسط آن تلاش کنند. مقام معظم رهبری اشاره کرده‌اند که مسئولان مواظب باشند تا اهل جهنم، مردم را به آن سمت نکشانند. درست است که نمی‌توان مردم را به زور به بهشت برد اما نباید زمینه‌ای فراهم کرد که اهل جهنم شوند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.