چهارشنبه, 22 آبان 1398
کد خبر: 11411
چه گروهی به رونق اکران فیلمهای نازل دامن میزنند؟!

رییس انجمن سینماداران: ما نقشی نداریم

آوینی فیلم: رییس انجمن سینماداران معنقد است که این گروه نقشی در میزان فروش یک فیلم ندارند ولی باید سوال کرد چه کسانی بیشترین علاقه را برای عقد قرارداد با فیلمهای نازل تجاری دارند و چه گروهی از به نمایش درآوردن فیلمهای استاندارد ولی بی ستاره جلوگیری میکنند؟! سینماداران با فیلمهایی که به قول برخی «کله» ندارند، چه برخوردی خواهند کرد؟ و شرایط نمایش فیلمها تا چه حد دست آنهاست؟!

آوینی فیلم: محمد قاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران و مدیر سینما ماندانا به مهر گفت: ما سینماداران برای یک فیلم نمی‌توانیم کاری کنیم چون قصه، داستان، سوژه، کارگردانی و… یک فیلم دست ما نیست و این موضوع به صاحبان آثار برمی‌گردد. تنها کاری که ما می‌توانیم برای یک فیلم کنیم این است که نام و اقلام تبلیغاتی آن را سردر سینما بزنیم تا مردم ببینند و انتخاب کنند بنابراین در قضیه فروش و نفروختن یک فیلم ما اختیاری نداریم. ما فیلم‌های فرهنگی و غیرفرهنگی و… را اکران می‌کنیم و در هر دوره‌ای فیلم‌های مختلفی داریم بنابراین فروش یک فیلم به خود فیلم بستگی دارد.

رییس انجمن سینماداران اظهار کرد: یک فیلم اگر واقعاً رضایت مخاطب را تامین کند و مخاطب از آن لذت ببرد، با تبلیغات دهان به دهان دیگران هم به تماشای آن اثر می‌نشینند بنابراین ما اختیاری نداریم اصلاً مگر ما می‌توانیم با التماس مخاطبان را از خیابان بیاوریم و آن‌ها را وادار به تماشای فیلم کنیم؟ این را هم در نظر داشته باشید که در هر دوره برای مثال ما هشت فیلم اکران می‌کنیم پس چرا ۵ فیلم می‌تواند به فروش خوبی دست پیدا کند اما سه فیلم دیگر نه؟ مگر ما باعث فروش آن ۵ فیلم و باعث نفروختن آن سه فیلم دیگر شده‌ایم؟ ما چه نقشی در این موضوع داریم؟

قاصداشرفی عنوان کرد: بر فرض مثال ما ۲ فیلم فرهنگی مورد قبول مدافعان فیلم‌های فرهنگی را هم اکران کنیم اما در صورت نفروختن آن فیلم‌ها ما به عنوان سینمادار باید چه کنیم در چنین وضعیتی آیا دولت و صاحب اثر مبلغی به عنوان ضرر به سینمادار می‌دهند؟ برای اکران فیلم‌های فرهنگی، دولت باید یارانه بدهد همانطور که در بخش‌های دیگر از این پول‌ها خرج می‌شود در سینماها هم باید یارانه‌ای به این موضوع اختصاص داده شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.