دوشنبه, 27 آبان 1398
کد خبر: 11343
جواد عزتی تئاتر همسرش را افتتاح می کند

نمایشی برگرفته از فرهنگ غربی و با حضور مجری جنجالی!

آوینی فیلم: جواد عزتی فردا پنجشنبه با حضور در عمارت نوفل‌لوشاتو نمایش «هوس و ۷ دقیقه» را افتتاح میکند. نمایشی که همسرش مه لقا باقری، بازیگر اصلی اش میباشد ولی متاسفانه برگرفته از نمایشنامه معروفی است که داستانی مغایر با فرهنگ و اخلاق ایرانی دارد و وامدار زندگی غربی است. مشخص نیست اقتباس از آثار بیگانه تا چه زمانی در تئاتر و سینمای ما ادامه خواهد داشت و تا چه وقت هنرمندان ما داستانهایی را انتخاب میکنند که با فرهنگ ایرانی همخوانی ندارد!
آوینی فیلم

جواد عزتی فردا پنجشنبه با حضور در عمارت نوفل‌لوشاتو نمایش «هوس و ۷ دقیقه» را افتتاح میکند. نمایشی که همسرش مه لقا باقری، بازیگر اصلی اش میباشد ولی متاسفانه برگرفته از نمایشنامه معروفی است که داستانی مغایر با فرهنگ و اخلاق ایرانی دارد و وامدار زندگی غربی است. مشخص نیست اقتباس از آثار بیگانه تا چه زمانی در تئاتر و سینمای ما ادامه خواهد داشت و تا چه وقت هنرمندان ما داستانهایی را انتخاب میکنند که با فرهنگ ایرانی همخوانی ندارد!

به گزارش آوینی فیلم، نمایش «هوس و ۷ دقیقه» برگرفته از نمایشنامه معروف «اتوبوسی به نام هوس» نوشته تنسی ویلیامز است که قبلا با بازی مارلون براندو نسخه سینمایی اش ساخته شد. در ایران هم بهرام توکلی فیلم ناموفق و شکست خورده «بیگانه» را با اقتباس از این نمایشنامه ساخته بود و حالا قرار است نسخه تئاتری آن با حضور چهره هایی همچون لیلا بلوکات، فرزاد حسنی، امیر کربلایی زاده و مه لقا باقری به صحنه برود. حضور فرزاد حسنی با گریم متفاوت هم در این نمایش جلب توجه میکند.

در خلاصه داستان «هوس و ۷ دقیقه» آمده: شهلا بعد از هفت سال برای دیدن خواهرش وارد یک شهرک حاشیه‌ای می‌شود، ورود او به این شهرک سرنوشت تلخی را برایش رغم می‌زند. براساس نسخه اصلی این شخصیت روانپریش عاشق مردانی میشود و رفتار نامناسبی از خود بروز میدهد.

نمایش

پیشتر نمایشهای نامناسبی در سالنهای خصوصی تهران به صحنه رفت که با شئونات ایرانیان همخوانی نداشت و انتظار میرود مسئولان نظارتی اداره کل هنرهای نمایشی با دقت و توجه بیشتری به محتوای آثار نمایشی توجه کنند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.