دوشنبه, 27 آبان 1398
کد خبر: 11321
سینمایی که به جای صدور فرهنگ ایرانی به دنبال ورود رقص و آواز هندی است!

سینماگری که برای پول دست به دامن شیطان شد

آوینی فیلم: قربان محمدپور بعد از نگارش چند فیلمنامه فیلمفارسی وقتی وارد کارگردانی شد، چاره کار را برای فروش بیشتر استفاده از لوکیشن خارج از کشور و بازیگران مدل در فیلمهایش دید. مدلی که با بی توجهی مسئولان کم کم میتواند به یک الگوی فاسد فیلمسازی در ایران تبدیل شود. انتخاب لوکیشن خارج از کشور به بهای دور زدن قانون حجاب داخلی و استفاده از چهره های داخلی و خانم های زیباروی خارجی برای استفاده در فیلم و پوستر فیلم یکی از مهمترین راهکارهای جدید فیلمفارسی سازهای دوره جدید است.
آوینی فیلم

نکته جالب در زمان اکران فیلم «دختر شیطان» طلبکار بودن کارگردانش می باشد که به جای اینکه از مسئولان هم سلیقه اش برای اعطای مجوز به چنین فیلم فاسدی تشکر کند! از سینمای ایران و مسئولان مختلف به دلیل عدم وجود عدالت در اکران انتقاد دارد و حتی به پلیس فتا هم بابت رباتهایی که به گفته اش درصدد از بین بردن طرفداران فیلمش هستند، شکایت میکند. قربان محمدپور چه زمان فیلمنامه نویسی و چه در زمان کارگردانی اش راه های مختلفی را دنبال کرد و به قول خودش از زمان دانشجویی طرحهای مختلفی در سر داشته تا روزی اجرا کند غافل از اینکه مساله مهم در سینما نه رسیدن به ایده بلکه پرداخت درست آن است. موردی که در هیچ کدام از نوشته ها و فیلمهای نوشته و ساخته شده توسط این سینماگر شمالی وجود ندارد.

قربان محمدپور

قربان محمدپور خیلی زود فهمید که مهمترین اصل در سینمای ایران رسیدن به پول بیشتر است و در این مسیر هدف وسیله را هم توجیه میکند و از این نظر چه باکی است که دست به دامن مانکن هندی شد و از مدل برهنه ای همچون «ایشا گوپتا» در یک فیلم شیطانی استفاده کرد! اصولا برای اینگونه افراد فرهنگ و هنر و فن و خلاقیت ارزشی ندارد و مهم رسیدن به پول بیشتر در گیشه است و به همین دلیل به سراغ سینما دنبال صورتها هستند. وقتی حتی مدل فراری ایرانی از بابت استفاده از مانکن هندی در فیلم دختر شیطان صدایش درمی آید، چه سازندگان این فیلم و چه مسئولان نظارتی از سابقه چنین چهره ای آگاهی داشتند و حداقل مسئولان سینمایی میتوانند امروز سراغی از عکسهای خانم ایشا گوپتا در فضای مجازی بگیرند و ببینند کسی که بیشتر از بازیگری، مدل برهنه در فیلمهای تبلیغاتی بوده است، چگونه میتواند در سابقه اش بازی در یک فیلم سینمایی ایرانی به ثبت برسد. با چنین بی تفاوتی مسئولان نباید انتظار داشت که دیگران حتی از وجود بازیگران فیلمهای پورن هم در آینده در فیلم خود استفاده کنند و وقتی قانون نظارتی برای استفاده از بازیگران غیرخارجی در فیلم ایرانی وجود نداشته باشد، نباید در انتظار هر پیش آمدی بود؟ آیا به جای اینکه سینمای سالم ایران به دنبال اشاعه فرهنگ اسلامی ایرانی و صدور بازیگران سالم ایران به جهان باشد، باید در انتظار مانکن های کشورهای دیگر بماند؟ آیا باید عایدی سینمای ایران از سینمای هند، رقص و آواز و زن باشد؟! آیا زمانی که تیزر رقص فیلم «سلام بمبئی» ساخته قبلی قربان محمدپور در فضای مجازی دست به دست می چرخید، نباید مسئولان فرهنگی جلوی آن را میگرفتند؟

فیلم سلام بمبئی

به گزارش آوینی فیلم، انتخاب لوکیشن خارج از کشور به بهای دور زدن قانون حجاب داخلی و استفاده از چهره های داخلی و خانم های زیباروی خارجی برای استفاده در فیلم و پوستر فیلم یکی از مهمترین راهکارهای جدید فیلمفارسی سازهای دوره جدید است و سرآمد آنها و کسی که زودتر از منوچهر هادی و مسعود اطیابی و حتی عبدالرضا کاهانی خارج نشین از این روش فاسد استفاده کرد، قربان محمدپور بود. حالا توجیه اینکه فیلمش پیام قرآنی دارد به همان اندازه مسخره و زشت است که دیگر سینماگران این روش بکار میبرند. ادعایی که فقط مسئولان خواب زده فرهنگی به آن باور پیدا میکنند. رئیس سازمان سینمایی که هر چندگاهی یک پیام مجازی میگذارد و ادعای شفاف سازی میکند و در عمل کاری در این چند ماهه انجام نداده و مسئول نظارت و ارزشیابی که باید مدافع حقوق ملت مسلمان ایران باشد از سینمای فاسد و شیطانی دفاع هم میکند و همین باعث میشود که سازندگان غیرفرهنگی نه تنها با موانعی برای اجرای تفکر شیطانی خود مواجه شوند، بلکه بابت اکران بهتر فیلمشان اعلام دادخواهی کنند و به جای پاسخگوی مدعی العموم هم باشند.

قربان محمدپور

به طور حتم مقصر اصلی نه آن مدل خارجی فیلم دختر شیطان و نه حتی سازنده این فیلم است. اتهام اصلی متوجه مسئولان فرهنگی و سینمایی است که چشم خود را روی همه شیطنت ها بسته اند و حتی با ناهنجاری های فرهنگی همراهی میکنند و به راحتی راه را برای ایجاد فضای مسموم فرهنگی باز میکنند و به همین دلیل باید انتظار داشت که روش دور زدن قانونی و عدم رعایت موارد عرفی و اخلاقی خیلی زود در سینمای ایران همه گیر شود و طرفداران بی حجابی و بی عفتی بار و بندیل بسته و سراغ کشور ساحلی برای فیلمبرداری را بگیرند.

فیلم سلام بمبئی

به گزارش آوینی فیلم، عکسهای نامناسب و زشت «ایشا گوپتا» در فضای مجازی تصویری از صورت مسئولانی است که سینمای فرهنگی ایران نه تنها برایشان اهمیتی ندارد بلکه از طریق مختلف درصدد برچیده شدن چنین تفکری هستند و رسیدن به آمار بالا را راهی برای حفظ صندلی مدیریتی خود میدانند و برای رسیدن به این موضوع حتی چشم خود را از وجود مدل خارجی در فیلمی ایرانی بسته اند، هر چند این روش هم نشان داده که خیلی زود در گیشه شکست خواهد خورد و آمار فروش فیلمی مثل دختر شیطان با وجود همه تبلیغات زردی که دارد همین را ثابت میکند. اما موضوع مهمتر این است که این تفکر ناسالم به تدریج تبدیل به یک الگو در مدل فیلمسازی شود و شاهد وجود بازیگران فیلمهای غیراخلاقی در سینمایی باشیم که قرار بود از وجود هرگونه ناپاکی سینمای قبل از انقلاب پاک شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.