چهارشنبه, 22 مرداد 1399
کد خبر: 11313
یک ژن خوب از ساده زیستی خانواده اش گفت

نوه شهید رجایی: همه ایران به دنیا آمدیم نه کانادا!

آوینی فیلم: نوه شهید رجایی در پاسخ به اینکه چرا از خانواده شهید رجایی کسی منصب و سمتی ندارد، توضیح داد: «در خانواده ما بزرگترها بر این اصل بودند که نباید از این سمت استفاده کرد و به دنبال کار سیاسی نباشیم و از توانایی و استعداد خودمان بهره ببریم.

آوینی فیلم: برنامه «سلام صبح بخیر» به مناسبت سالروز تولد شهید رجایی، رئیس جمهور سابق ایران، میزبان حمید ملک‌ احمدی، نوه دختری این شهید بود. نوه شهید رجایی که چند سال پس از شهادت پدربزرگ خود متولد شده است، ادامه داد: «۸- ۹ ساله بودم که با شخصیت ایشان آشنا شدم چرا که مادربزرگم همیشه برایم خاطرات او را تعریف می‌کرد. من هشت سال بعد از شهادت ایشان و در سالگرد شهادت او به دنیا آمدم و خاطرات نقل شده از مادربزرگ و پدر و مادرم باعث آشنایی با پدربزرگم شد.

ملک‌احمدی یادآور شد: «شهید رجایی یک پسر و دو دختر و  نوه دارد. هیچکدام این افراد کار سیاسی انجام ندادند. دختران سراغ کار فرهنگی رفتند و دایی‌ من کار آزاد دارند. چند وقت پیش در شبکه‌های اجتماعی مطالبی عنوان شد که آنها در جنوب تهران مغازه دارند اما من اینجا از این تریبون می‌گویم که این‌گونه نیست و آنها در حوزه شیلات و پرورش میگو مشغول هستند. بنابراین ماجرای عکس و مغازه که در فضای مجازی بیان شده است، واقعی نبود.»
 
وی در نقل خاطره جذاب از پدربزرگ خود گفت: «ایشان به حلال و حرام خیلی اعتقاد داشتند حتی از همان زمان کودکی مثلا وقتی در بازار دستفروشی می‌کردند قیمت را برای مشتری تعیین می‌کردند تا موقع چانه زدن به او تخفیف بدهند. یک روز یک مشتری چانه نمی‌زند و پدربزرگم خودش به او تخفیف می‌دهد چون بحث حلال و حرام برایشان مهم بوده است.
 
نوه شهید رجایی در پاسخ به اینکه چرا از خانواده شهید رجایی کسی منصب و سمتی ندارد، توضیح داد: «در خانواده ما بزرگترها بر این اصل بودند که نباید از این سمت استفاده کرد و به دنبال کار سیاسی نباشیم و از توانایی و استعداد خودمان بهره ببریم. مادربزرگم به حدی حساس بودند که ترجیح می‌دادند دخترانشان در آن زمان با افراد سیاسی ازدواج نکنند، ساده بودند و هیچکس در خانواده ما فرد سیاسی و شخصیت سیاسی نیست.»
وی که هنوز مجرد است از ازدواج سه تن از نوه‌های شهید رجایی خبر داد و در پاسخ به اینکه آنها بچه‌هایشان را کجا به دنیا آورده‌اند؛ ایران یا کانادا، گفت: «خیر در ایران به دنیا آمدند و مشغول کارند.»

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.