يكشنبه, 4 اسفند 1398
کد خبر: 11309
گفتگوی آوینی فیلم با امیر مهدی ژوله بازیگر مطرح سینما

در فضای مجازی خط شکنی نکردم

آوینی فیلم: امیرمهدی ژوله با نوشته های طنزش برای مهران مدیری مورد توجه قرار گرفت و بعدها بازیگر آثار کمدی شد و در تلویزیون هم فینالیست برنامه خندوانه. اما بیشتر از همه ژوله با موضع گیری های خاصی که در فضای مجازی دارد، حاشیه ساز میشود که آخرینش به شایعه تولد فرزند رامبد جوان در خارج از کشور مربوط است. امیر مهدی ژوله در گفتگو با آوینی فیلم درباره این روزها و روزهای آینده اش گفت.
آوینی فیلم

امیرمهدی ژوله که باز هم با یک موضع گیری متفاوت حاشیه ساز شده است، علاقه ای ندارد که راجع به آن نوشته اش حرف بزند هر چند که نسبت به پست اخیرش از مردم عذرخواهی میکند. بازیگر و نویسنده شناخته شده سینما و تلویزیون و تئاتر در گفتگو با آوینی فیلم در پاسخ به اینکه میان بازیگری و نویسندگی کدام یک را ترجیح میدهد، به آوینی فیلم گفت: هر چه پیش بیاید انجام میدهم. الان منتظر شروع فیلمبرداری فیلم «خوب بد جلف 2» هستم که ادامه نقش قبلی ام را بازی کنم. بعدا هم اگر بتوانم طرحهایی که خودم دارم را بنویسم و جمع و جور کنم، علاقمندم کار نویسندگی را هم ادامه بدهم. اما الان مثل چند وقت اخیر بیشتر وقتم را بازیگری گرفته است.

امیرمهدی ژوله

نویسنده «شب های برره» ادامه داد: ترجیحم این است که چیزی بنویسم که خودم هم در آن بازی کنم! من در سالهای اخیر در سینما و تئاتر و شبکه نمایش خانگی بازی کردم و کمتر فرصتی برای نوشتن و آماده سازی طرحهایم را پیدا کردم. به همین خاطر منتظر فرصتی برای انجام طرحهایم هستم و باید ببینیم چه میشود. امیدوارم در کنار بازیگری، فیلمنامه هم بنویسم و اگر هم بتوانم بعدا آن را بسازم که خیلی عالی تر هم میشود.

امیر مهدی ژوله که سابقه نویسندگی مهمترین آثار طنز تلویزیون مثل مرد هزار چهره و نقطه چین و پاورچین و غیره را دارد، درباره دلیل فاصله اش از تلویزیون و احتمال همکاری مجدد در آینده گفت: فعلا که ممنوع التصویر در تلویزیون هستم. تیزر فیلم سامورایی در برلین وقتی که پخش شد و بالاخره تصویرم را نشان دادند، چند پلانم را درآوردند یا جایی که صدای من بود را درآورده بودند. متاسفانه در تلویزیون ما ممنوعیت یا محدودیت تصویری هیچ قاعده ای ندارد و بطور رسمی هم به بازیگر اعلام نمیشود که بدانیم چه کار کردیم که ممنوعیت پیدا کردیم. اگر آدم را صدا کنند و بگویند که با ما چه مشکلی دارند، خوب است. شاید هم سوء تفاهمی باشد و رفع شود ولی اینجوری که صحبتی نمیشود تکلیفمان مشخص نیست.

امیرمهدی ژوله

بازیگر سریال «دیوار به دیوار» در پاسخ به اینکه دلیل اتفاقات پیش آمده برای فعالیتش چه بوده است، گفت: قاعدتا به موضع گیری هایم در فضای مجازی برمیگردد وگرنه من که کاری نکردم. الان واقعا چیز تندی در فضای مجازی نمی نویسم. حالا یک موقعی تند مینوشتم ولی وقتی می بینم در تلویزیون انواع برنامه ها مثل دورهمی و حالا خورشید و 20:30 و برنامه ضیاء و رضا رفیع و دیگران انتقاد میکنند، دیگر نوشته من در فضای مجازی کار تندی نیست. الان ماشاء الله همه منتقد شده اند و تبدیل به اپوزیسیون شده اند و مشخص نیست چه کار میکنند! من در فضای مجازی خط شکنی نکردم و فقط یک موضع گیری ساده انجام میدهم.

امیرمهدی ژوله

ژوله اعتقاد ندارد که فیلم اخیرش؛ «سامورایی در برلین» اکران موفقی نداشته و در این خصوص به آوینی فیلم گفت: من اعتقاد دارم که با توجه به شرایط تولید و تبلیغات فیلم «سامورایی در برلین» فروش خوبی داشته است. اگر یکسری کمدی ها خیلی زیاد میفروشند به علت شرایط تولید آنهاست. هزینه هایی که برای آن کمدی ها میشود، در سامورایی در برلین نشده است. این یک کمدی خیلی ساده و از لحاظ کستینگ هم چندان پرخرج نبود. مساله بعد اینکه در ماه رمضان اکران شد که بلیت ها نیم بها بود. ضمن اینکه به طور کلی فروش فیلمهای امسال نسبت به پارسال پایین آمده و همه فیلمها به خاطر وضعیت اقتصادی مردم نسبت به قبل افت کرده و اساسا کم فروش شده اند.

امیر مهدی ژوله ادامه داد: هزینه هایی که برای بعضی از فیلمها چه برای آوردن بازیگران ستاره و چه در زمینه تبلیغات میشود، در سامورایی در برلین انجام نشد. شرایط تولید و اکران و پرفروش شدن یک فیلم عوامل مختلفی دارد. ما فیلمهای زیادی را داشتیم که فروش خیلی پایینی داشتند و نسبت به آنها سامورایی در برلین خوب فروخت.

امیرمهدی ژوله

بازیگر مطرح سینمای کمدی در ادامه به فعالیت های آتی اش اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در طول سال پیشنهادات تئاتری دارم. نمایش «رویای یک شب نیمه تابستان» را که آقای کوشکی اجرا کردند، یک اجرای نهایی هم دوباره دارد و قرار است همه بازیگران اجرای قبلی باز هم نقش خود را بازی کنند و من هم خواهم بود. چند وقت پیش هم نمایش «یک ساعت آرامش» را داشتم که خیلی مورد توجه قرار گرفت و کار موفقی بود که نوشته زلر بود و آقای جواد روشن کارگردانی کار کرده بود. احتمالا دوباره این نمایش را به صحنه ببریم و من هم بازی خواهم کرد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.