سه شنبه, 12 فروردين 1399
کد خبر: 11300
پادزهر جشن تولد ملکه انگلیس در تهران با برپایی نمایشگاه انتقادی «آسوده باش، من ملکه‌ام»

چگونه سیاست خصمانه انگلیسی ها علیه فرهنگ ایرانی به شکست تبدیل شد

آوینی فیلم: در حالیکه خبر عجیب جشن تولد ملکه انگلستان در سفارت انگلیس در تهران به گوش میرسد، سربازان فرهنگی انقلاب اسلامی در یک حرکت غافلگیرکننده به برپایی نمایشگاه کاریکاتوری تحت عنوان «آسوده باش، من ملکه‌ام» اقدام کردند. این نمایشگاه انتقادی به زبان هنر از عصر روز گذشته در گالری عالی حوزه هنری در خیابان سمیه افتتاح شد و تا تا روز ۵ تیرماه میزبان علاقمندان است.
آوینی فیلم

به گفته مسئول مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در نشست خبری نمایشگاه کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام»،  انگلیسی ها کاسه گدایی برداشتند و ایمیلی به علاقه‌مندان حضور در پارتی تولد ملکه در سفارتخانه ارسال شده است که البته باید مبلغی برای حضورشان بپردازند. جشنی که فراتر از یک مراسم پاسداشت از عامل استعمار به حساب می آید و در ادامه نفوذ فرهنگی غربی ها در ایران، پروژه ای برای جذب ایرانیان به سمت فرهنگ غارتگر و سبک بی بند و بار غربی است و پیش از این در قالب برنامه های مختلف در سفارتخانه های غربی و از طریق برخی از هنرمندان نفوذی در ایران به انجام رسیده است.

به گزارش آوینی فیلم، حیله جدید غربی ها و در راس آن سفارتخانه انگلیس در تهران خیلی زود با هوشمندی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و هنرمندان متعهد و فعالی همچون سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی خنثی شد. وقتی نمایشگاهی با زبان انتقادی کاریکاتور با همراهی اهالی متعهد انقلاب اسلامی در گالری حوزه هنری افتتاح شد و تصاویری هوشمندانه از روبای پیر و دیگر سیاستمداران غربی به نمایش درآمد. بطور حتم اخبار برگزاری این نمایشگاه در سطح بین المللی میتواند همراه با ثمرات خوبی برای فرهنگ و هنر ایران زمین باشد.

نمایشگاه من ملکه ام

شجاعی طباطبایی در افتتاحیه نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» با تاکید بر رفتار دوگانه انگلستان و سفارتخانه این کشور در ایران، گفت: با آمدن راب ماکر سفیر جدید انگلیس به ایران، رفتارهای دوگانه‌ای را شاهد بوده‌ایم؛ از یک طرف سفارت انگلیس اقدام به برگزاری افطاری می‌کند و از طرف دیگر برای جشن تولد ملکه انگلیس اقدام به جمع آوری پول می‌کند تا ایرانیان را به مهمانی تولد ملکه در سفارت انگلیس راه بدهد.

حالا ۴۰ تابلو از ۱۷ هنرمند کاریکاتوریست آماده برای نمایش عموم جهت روشنگری است تا باز هم سیاست خصمانه انگلیسی ها علیه فرهنگ ایرانی به شکست تبدیل شود و نشان دهد که ما می توانیم در برابر هر حیله ای سربلند بیرون بیاییم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.