سه شنبه, 6 خرداد 1399
کد خبر: 11269
هالیوود سراب آرزوهای رنگارنگ

افسردگی، اعتیاد و خودکشی محصول سینمای یانکی

آوینی فیلم: هالیوود همواره از نگاه برخی از سینما دوستان مهد این هنر نامیده می‌شود و بسیاری از بازیگران جهان خواسته و ناخواسته آرزوی حضور در فیلمی هالیوودی دارند، اما وقتی با کمی دقت به سینمای هالیوود نگاه می‌کنیم به سرابی واهی خواهیم رسید.
آوینی فیلم

سینمای هالیوود طی سال‌های گذشته نشان داده که دیگر آن اتوپیا و یا مدینه فاضله سینما نیست. برملا شدن رسوایی‌های شدید اخلاقی از تهیه کننده معروف گرفته تا کوین اسپیسی بازیگر محبوب هالیوودی‌ها نشان می‌دهد که هالیوود تنها یک ویترین خوب چیده شده و انگار از درون در حال فروپاشی است. به گزارش میزان، فارغ از رسوایی‌های فراوانی که سینمای هالیوود درگیر آن شده، مصرف بیش از حد مواد مخدر در میان بازیگران سینمای هالیوود به شدت همه گیر و کلی شده است. جنیفر آنیستون، آنجلینا جولی، کارا دلوین، کریستین استوارت و کیت مارس فهرست کوتاهی از بازیگران هالیوودی هستند که درگیر اعتیاد بوده اند.

اعتیاد در میان بازیگران هالیوود به نوعی جزوی از روند دوران کاری محسوب می‌شود و بسیاری از آن‌ها در برهه‌ای از زمان اعتیاد را تجربه کرده اند، اما در این میان برخی از این بازیگران نتوانستند در مقابل این مشکل فائق آیند و جان خود را از دست دادند.

رابین ویلیامز

یکی دیگر از مشکلات عمده‌ای که بازیگران سینمای هالیوود به شدت با آن دست و پنجه نرم می‌کنند افسردگی و گوشه گیری در دوران میانسالی است. این بازیگران که در دوران جوانی به واسطه فیزیک جوان به شدت استفاده می‌شدند در برهه‌ای از زمان کم کار شده و گاهاً به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند. برخی نیز تحمل تنهایی و بیکاری را نداشته و چاره‌ای جز خودکشی برای خود نمی‌بینند.

طی سالهای گذشته سریال بازی تاج و تخت به عنوان محبوب‌ترین سریال تاریخ شناخته شده و مخاطبان بسیاری را پای تلویزیون نشانده است، اخبار و حاشیه های پیرامون این سریال هر روز در فضای مجازی به گردش در آمده و بازیگران آن همواره درصدر این اخبار هستند.

دستمزدهای نجومی بازیگران سریال تاج و تخت همواره دورنمایی جذاب برای اهالی سینما و تلویزیون آمریکا به وجود می‌آورد و به نوعی این بازیگران را جزو مرفه ترین های حرفه خود نشان می‌داد اما در بطن قضیه داستان اینگونه نبود، چند روز پیش اعلام شد که بازیگر نقش اول مرد این سریال پس از پایان این سریال به افسردگی مبتلا شده است.

جان اسنو در یک مرکز درمانی توانبخشی بستری است/////////////////جمعه

عرصه سریال سازی هالیوودی به نوعی بازیگرانش را به عرش می رساند که همه آنها خود را در اوج می بینند اما با پایان اثر به یکباره همه چیز خود را از دست داده دیده و دچار فشارهای روحی فراوان، تنهایی، افسردگی شده و گاه کارشان به خودکشی می رسد. بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» یکی از همین نمونه های سریالی هالیوود است که به علت فشار کاری و مصرف مشروبات الکلی با حمایت همسرش برای یک دوره درمان، در مرکز روان درمانی بستری شد.

کیت هرینگتون، بازیگر نقش جان اسنو در سریال «بازی تاج و تخت» به علت استرس زیاد، خستگی و مصرف الکل بیش از یک ماه است که در یک مرکز درمانی توانبخشی بستری شده است.

او در این مرکز تحت تربیت روانی، مدیتیشن و درمان رفتار شناختی برای مبارزه با استرس و مقابله با احساسات منفی قرار گرفته است. حضور در این مرکز لوکس، ماهیانه ۱۲۰ هزار دلار هزینه دارد.

یکی از نزدیکان کیت می‌گوید: پایان سریال و ایفای نقش جان اسنو، به کیت ضربه سختی زد. همسرش رز حامی او است. تمام نزدیکانش واقعا از او خواستند تا کمی استراحت کند، در حال حاضر کیت فقط به آرامش نیاز دارد.

جان اسنو در یک مرکز درمانی توانبخشی بستری است/////////////////جمعه

گفتنی است فصل هشتم و آخر سریال بازی تاج و تخت در وبسایت نظرسنجی imdb به امتیاز ناامید کننده ای روبرو شد تا تمامی تصورات مخاطبان برای پایانی باشکوه از بین برود.

فصل هشتم سریال محبوب "بازی تاج و تخت" آخرین فصل این سریال محبوب محسوب می شود. سریال که در ابتدای راه هیچکس فکرش را نمی کرد به این اهمیت و اعتبار در صنعت سریال سازی دست پیدا کند. این اثر توانست نزدیک به چهل بازیگر گمنام سینما و تئاتر را به ستاره های امروز هالیوود مبدل نماید، ستاره هایی که حال با اتمام سریال باید دید آیا باز هم با این اقبال روبرو خواهند شد یا نه.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.