شنبه, 30 شهريور 1398
کد خبر: 11211
گفتگوی آوینی فیلم با نوید محمودی کارگردان سریال «دل دار»

در صورت توافق برای سرزمین فارس سریال میسازیم

آوینی فیلم: این شبها مخاطبان شبکه دو سیما بعد از افطار با سریال «دل دار» همراه هستند. دومین مجموعه تلویزیونی که برادران محمودی بعد از «سایه بان» ساختند و امیدوار هستند که همچنان با قصه ای جذاب با تلویزیون همکاری کنند. نوید و جمشید محمودی که در سینمای سالهای اخیر ایران برای خود اعتباری کسب کردند و آخرین بار برای فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» جایزه جشنواره جهانی فجر را هم گرفتند، در فضای فشرده سریالهای ماه مبارک رمضان امیدوار به «دل دار» هستند.
آوینی فیلم

نوید محمودی در گفتگو با آوینی فیلم درباره بازخوردهای مخاطبان گفت: چیزی که به ما انتقال پیدا میکند خیلی خوب است. یعنی هر کسی که میداند ما این سریال را کار کردیم، مراجعه میکند و سریال را می بیند و اظهارعقیده میکند. مردم با داستان سریال همراهی میکنند و دلیلش عاشقانه بودن آن است که همچنان برای مردم لذت بخش است. مثلا من برای انجام کاری به اداره ای رفته بودم و تک تک افراد آنجا که من را هم نمیشناختند درباره سریال حرف میزدند. فکر میکنم بازخورد مخاطبان در مجموعه مثبت بوده است.

فشردگی پخش سریالهای پرمخاطب تلویزیونی و رقابتی که میان سازندگان برای رسیدن به رتبه اول آمار مردمی به وجود می آید، موضوع سوال بعدی از کارگردان «دل دار» بود که نوید محمودی به آوینی فیلم پاسخ داد: من فکر میکنم اگر یک کار به شکل اصولی و با کیفیت عرضه شود دیگر مشکلی پیش نمی آید. ما تجربه قبلی سریال سازی در تلویزیون را داشتیم و با توجه به ذائقه مخاطبان سعی کردیم حرف شایسته ای بزنیم. هیچ رقابتی هم با سریالهای دیگر نداریم چرا که قائل به این رقابت نیستم.

نوید محمودی

نوید محمودی درباره شرایط رقابتی میان سه شبکه تلویزیونی در ماه مبارک رمضان گفت: الان سه سریال در حال پخش است که هر سه هم محصول تلویزیون است و هر سه متمرکز به سیما فیلم هستند. یعنی نیازی به رقابت مثل جاهای دیگر نیست و همه برای مردم دارند کار انجام میدهند. همه همکاران من در آن دو سریال دیگر و تیم ما تلاش خود را کردیم تا کار مناسبی برای مردم تولید کنیم تا لحظات جذابی را در این ماه تجربه کنند. حداقل ما رقابتی با بقیه سریالهای ماه رمضان نداریم و فکر میکنیم تولید کار با کیفیت باید ملاک باشد.

کارگردان فیلم «چند متر مکعب عشق» ادامه داد: سریال «دل دار» به ما پیشنهاد شد و چون شرایط لازم برای ساختش را داشتیم، پذیرفتیم. هیچ محدوده ای برای کار در سینما و تلویزیون در نظر نگرفتیم و هر زمان طرح و داستان خوبی برای همکاری با تلویزیون وجود داشته باشد، انجام میدهیم و اگر نباشد فیلم می سازیم. یعنی ما کار خود را انجام میدهیم و بستگی به شرایط دارد که فیلم یا سریال بسازیم. اینطور نیست که بگوییم سریال سازی اولویت دوم ما است. چون سریال تلویزیونی مخاطب مستقیمش مردم هستند و ما کنار همین مردم زندگی میکنیم و خانواده ما محسوب میشوند و برای همین میخواهیم برای مردم سریال بسازیم.

سریال دل دار

نوید محمودی درباره شرایط سریال سازی در تلویزیون به آوینی فیلم گفت: به نظرم سریال سازی کار جذابی است. شما وقتی قصه  ای را در سینما روایت می کنید، مخاطب خاصی دارید ولی وقتی به تلویزیون می آیید، مخاطبان میلیونی با شما روبرو هستند. خیلی جذاب است که میلیون ها آدم هر شب می نشینند و سریالی که ما کار کردیم را می بینند. برای همین در صورت وجود قصه جذاب باز هم برای تلویزیون سریال خواهیم ساخت.

وی ادامه داد: وقتی در تلویزیون کار انجام میدهید با مخاطب عام تری روبرو هستید. برای همین قصه ای که برای تلویزیون تولید میشود نباید پیچیدگی های یک فیلم سینمایی را داشته باشد. تا به حال درباره موضوعاتی مثل زندگی مهاجران افغان فکر کردیم که سینما جای بهتری است برای گفتن است چون مخاطبان خاص تری درد ولی اگر به این نتیجه رسیدیم که تلویزیون هم میتواند جای مناسبی برای بیان بعضی موضوعات باشد، در صورت موافقت مدیران در تلویزیون هم مطرح میکنیم.

فیلم شکستن همزمان بیست استخوان

کارگردان سریال «دل دار» درباره برنامه های آتی «برادران محمودی» گفت: فعلا برنامه ای نداریم و اولویت اول، اکران مناسب فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان است» است که امیدوارم اکران خوبی داشته باشد. به شدت پیگیر اکران فیلم در ایران همزمان با افغانستان هستیم. با شورای عالی اکران صحبت کردیم که اگر بشود فیلم به شکل همزمان در تابستان در دو کشور ایران و افغانستان اکران شود. یک قصه هم در گذشته برای تلویزیون صحبت شد و کارهای اولیه اش هم انجام شد و باید دید چه میشود و اگر مورد موافقت قرار بگیرد، برای سرزمین فارس سریالی میسازیم که در تاجیکستان، افغانستان و ایران میگذرد. اگر این اتفاق بیفتد میتوان درباره زندگی مردمان مختلف منطقه حرف زد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.