شنبه, 30 شهريور 1398
کد خبر: 11190

واکنش نابغه قرآنی به انواع شایعات درباره دوران جوانی اش

آوینی فیلم: حجت‌الاسلام سید محمد‌حسین طباطبایی همان کودک خردسالی است که در دهه هفتاد شگفت‌انگیز‌ترین کودک دنیا در عرصه حفظ قرآن شد. در این سالها شایعات زیادی درباره این روحانی جوان به وجود آمد و حتی برخی از مرگ وی سخن گفتند. حال معروفترین چهره قرآنی چند دهه پیش به این شایعات واکنش نشان داد.  

حجت‌الاسلام سید محمد‌حسین طباطبایی درباره انواع شایعاتی ک درباره اش در فضای مجازی ایجاد شد، به تسنیم گفت: من اولین نفر نبودم که مورد هجمه شایعات قرار می‌گیرم امّا به‌جهت اینکه من در دوران کودکی، برنامه‌های زیادی داشتم و مردم برنامه‌ها را دنبال می‌کردند، زمانی که وارد حوزه شدم و کمتر توانستم در رسانه‌ها ظاهر شوم، این شایعه‌ها به‌تدریج توسط برخی افراد با غرض و نیات خاصی مطرح شد، به‌ویژه شایعاتی که به نظام مربوط می‌شد و آن را منتسب به خواب‌هایی می‌کردند که واقعیت نداشت، هیچ عکس، فیلم و مستندی هم نداشتند، به‌عنوان مثال گفتند ایشان فوت کرده یا محصور است و در حصر خانگی قرار دارد و یا اینکه تبعید شده است و از کشور اخراجشان‌ کرده‌اند. شایعات تا جایی پیش رفته بود که افرادی هم که من را می‌شناختند در مواجهه با من می‌گفتند که "ما این خبر را به‌صورت موثق شنیده‌ایم" در حالی که این شایعات هیچ کدام صحت نداشت.

سیدمحمدحسین طباطبایی

این روحانی جوان درباره فعالیتهای این روزهایش گفت: بعد از اینکه از دوران کودکی عبور کردم، وارد حوزه شدم و تحصیلاتم را ادامه دادم و تقریباً در طول 10 سال، سطوح حوزه را سپری کردم و درس خارج  فقه و اصول را گذراندم و کنار آن بحث حضور در محافل و جلسات قرآنی و مسائل پژوهشی و تألیف کتب آموزشی را به‌همراه پدرم دنبال کردم و هم‌اکنون نیز به‌صورت خاص در حوزه آموزش و پژوهش در مؤسسه جامعة القرآن مشغول به کار هستم.

سید محمد‌حسین طباطبایی در بخش دیگری از گفته هایش عنوان کرد: مقام معظم رهبری همیشه جزو مشوق‌های اصلی آموزش قرآن و به‌ویژه حفظ قرآن بودند. تا جایی که یادم است در هر دیداری که با ایشان داشتیم، مقام معظم رهبری درباره استمرار و ادامه فعالیت‌های قرآنی تأکید داشتند و توصیه‌هایی را بیان می‌کردند و به این نکته اشاره داشتند که موضوع آموزش حفظ قرآن باید در میان عامه جامعه رواج پیدا کند. به‌نظرم، برای رسیدن به افقی که رهبر انقلاب ترسیم کرده است، طبیعتاً مقدماتی وجود دارد و اهدافی باید دنبال شود از جمله تربیت نیرو‌ی انسانی کارآمد و کشف استعدادهای قرآنی و یا تعامل با کشورهای دیگر و اجرای روش‌های آموزشی نوین که باید توسط نهادها و سازمان‌های قرآنی انجام شود. البته اجرای آن هدف با یک و یا دو نفر محقق نمی‌شود. اگر این تعامل وجود نداشته باشد، رسیدن به اهدافی که مقام معظم رهبری مدنظرشان است و بسیاری از عزیزان قرآنی دغدغه آن را دارند، به سرانجام نمی‌رسد. باید شرایطی به‌وجود آید که در هر شهر و روستا و برای همه اقشار جامعه، اعم از بی‌سواد و باسواد، کوچک و بزرگ، شرایط آموزش حفظ قرآن مهیا شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.