سه شنبه, 6 خرداد 1399
کد خبر: 11179

سلفی بازی آقای کارگردان تو روز روشن!

آوینی فیلم: علی عطشانی در تدارک ساخت فیلم «سلفی با دموکراسی» است اما نکته نگران کننده اینجا است که کارنامه فیلمسازی عطشانی و خروجی تفکرش معمولا نتایج وارونه ای را به همراه دارد. کارگردانی که به جای فیلمسازی دنبال حاشیه است.
آوینی فیلم

خبر رسید که علی عطشانی در تدارک ساخت فیلم «سلفی با دموکراسی» است و ظاهرا فیلم هم درباره جانبازان گرانقدر و شهدای عزیز است اما نکته نگران کننده اینجا است که کارنامه فیلمسازی عطشانی و خروجی تفکرش معمولا نتایج وارونه ای را به همراه دارد. کارگردانی که به جای فیلمسازی دنبال حاشیه است و هر چند وقت یکبار خبر ساخت فیلمی در آمریکا یا حضور بازیگران سرشناس هالیوودی در کنار اسمش رسانه ای میشد.

آخرین فیلم به اکران درآمده از عطشانی هم که بعد از چند سال توقیف، سال گذشته به اکران درآمد «پارادایس» بود که درباره سفر چند روحانی به آلمان برای برگزاری سمینار بود. جدا از ضعف های مفرط این فیلم، نکته قابل اشاره بسط تفکر فیلمساز درباره ارائه تصویری جدید از اسلام بود که در زمان اکران نقدهایی را هم به همراه داشت. «کاتیوشا» دیگر فیلم به نمایش درآمده از این کارگردان هم که ظاهرا درباره مواجهه ی یک آقازاده با یک رزمنده سابق است، تنها فیلمی شعارزده و در نهایت تطهیرکننده آقازاده بوده است.

فیلم کاتیوشا

حالا قرار است «سلفی با دموکراسی» در ادامه «دموکراسی تو روز روشن» ساخته شود و میتوان قبل از تولید هم از نتیجه اش آگاهی پیدا کرد. شاید بهتر است به قول افخمی کارگردانهایی همچون تهمینه میلانی و همچنین افرادی که تفکراتی وارونه را به نمایش درمی آورند، به سراغ حرفه دیگری بروند. البته بدون کپی کاری در آن رشته ها!


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.