يكشنبه, 22 تير 1399
کد خبر: 11177
فرانسوی ها هم در برابر ستاره روزهای دور قرار گرفتند

کن 2019 تحت تاثیر مخالفت با آلن دلون

آوینی فیلم: در حالی که از روز گذشته هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن شروع به کار کرد، خبر اعطای نخل طلای افتخاری به آلن دلون، ستاره قدیمی سینمای فرانسه موجی از اعتراضات را به همراه داشت. بعد از سازمان زنان آمریکا و هالیوود، فرانسوی ها هم با امضای نامه اعتراضی، در برابر ستاره بزرگ سینمایشان قرار گرفتند.
آوینی فیلم

درحالی که قرار است فستیوال کن، نخل طلای افتخاری را به آلن دلون اهدا کند، بیش از ۲۰ هزار فرانسوی با امضای یک نامه سرگشاده، نسبت به دادن نخل طلای افتخاری به این هنرپیشه قدیمی اعتراض کردند.
به گزارش بانی‌فیلم، روزنامه فیگارو چاپ پاریس با انتشار این نامه، به طور گسترده خبرهای مربوط به این اعتراض را بازتاب داد.
معترضان همچنان ضمن انتقاد از دبیر جشنواره کن اعلام کرده‌اند که چرا باید مقامات این فستیوال از بازیگری که طرفدار یک حزب دست راستی است و در حمایت از این حزب در میتینگ‌هایشان شرکت می‌کرده، ستایش کنند.
آلن دلون پیش از این نیز بارها علیه زنان موضع منفی گرفته بود که این موضوع باعث اعتراض جامعه زنان فرانسه نسبت به هنرپیشه هم شده بود!
البته دیروز تییری فرمو دبیر جشنواره کن در کنفرانس خبری‌اش در حضور نماینده رسانه‌های جهانی تلاش کرد از آلن دلون رد اتهام کند. او معتقد است که هر تفکر و سلیقه‌‌ای می‌تواند در فستیوال کن دیدگاه خود را بیان کند.
درحال حاضر پیش از اهدای نخل افتخاری به هنرپیشه مشهور فرانسوی، همچنان بحث و کشمکش ادامه دارد.
قرار است مراسم اهدای نخل طلای افتخاری به آلن دلون روز یکشنبه برگزار شود.
امشب جشنواره کن قرار است با نمایش فیلم «مردگان نمی میرند» ساخته جیم جاموش افتتاح شود.
فیلم جارموش قرار است همزمان در ۶۰۰ سالن در همین شب در سراسر فرانسه به نمایش در ‌آید؛ همچنین مراسم افتتاحیه فستیوال برای نخستین بار به شکل همزمان در همین سالن‌ها روی پرده بزرگ نشان داده می‌شود.
 


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.