سه شنبه, 6 خرداد 1399
کد خبر: 11171

آیا امیر آقایی ممنوع الکار می شود؟

آوینی فیلم: نمایش عکسی از امیر آقایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون کشورمان در کنار راجر واترز، موسیقیدان جهانی این شائبه را برای همکاری بازیگر ایرانی با یک پروژه جنجالی در آنسوی مرزها ایجاد کرد. باید دید این همکاری چگونه شکل خواهد گرفت و آیا او از چنین شرایطی و عواقب ناشی از این همکاری آگاهی دارند
آوینی فیلم

آوینی فیلم: نمایش عکسی از امیر آقایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون کشورمان در کنار راجر واترز، موسیقیدان جهانی این شائبه را برای همکاری بازیگر ایرانی با یک پروژه جنجالی در آنسوی مرزها ایجاد کرد. وقتی چندی پیش اعلام شد که بهمن قبادی، کارگردان آثار ضدایرانی در سالهای اخیر قرار است فیلمی سینمایی با همکاری راجر واترز تهیه کند و این بار برخلاف چند پروژه قبلی اش از عوامل داخل ایران برای همکاری استفاده خواهد کرد. افرادی حرفه ای در سینمای ایران شامل امیر آقایی، حسین جعفریان، فیلم‌بردار فیلمهایی همچون فروشنده و همچنین بهمن اردلان، صداگذاری که سابقه همکاری با فیلم بادیگارد و سابقه فعالیت در هیات مدیره خانه سینما را دارد و همگی وزنه های مهمی در حوزه فنی به شمار می آیند. همچنین گروه بدلکار ایرانی PROSTUNTACADEMY هم در این پروژه حاضر است.

باید دید این همکاری چگونه شکل خواهد گرفت و آیا هنرمندان داخلی از چنین شرایطی و عواقب ناشی از این همکاری آگاهی دارند و آیا با مسئولان ارشاد در این باره صحبت شده است. در صورت انجام رایزنی ها، آیا مسئولان دولتی از سوابق بهمن قبادی و فیلمها و گفتگوهای معترضانه اش در خارج از کشور آگاهی دارند. قبادی که روزگاری در ایران جزو دستیاران کیارستمی بود، جدا از ساخت فیلم ضد ایرانی «فصل کرگدن» که با همکاری بهروز وثوقی و مونیکا بلوچی و آرش خواننده ساخته بود، در فیلمهای مختلف مواضع سیاسی خود را علیه سیاستهای ایران نشان داده بود.

از سویی اگر این همکاری بدون هماهنگی صورت گرفته، شرایط ادامه فعالیت بازیگری همچون امیر آقایی چگونه خواهد شد و آیا او مدتی دچار ممنوع الکاری میشود؟ اینها سوالاتی است که در آینده مشخص خواهد شد، هر چند در یکی از پروژه های غیرمجوز دار بهمن قبادی با نام «کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد»، حامد بهداد هم بازی کرده بود و اتفاقی هم برایش پیش نیامد. آنچه مسلم است باید مسئولان نظارتی درباره پروژه های مشکوک خارجی با جدیت بیشتری وارد عمل شوند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.