سه شنبه, 6 خرداد 1399
کد خبر: 11170

انتقاد مدیر شبکه افق از کپی‌کاری برای جذب مخاطب

آوینی فیلم: مدیر جدید شبکه افق سیما در نشست رسانه ملی در گام دوم انقلاب اسلامی با انتقاد از فضای کپی کاری در تولید برنامه ها گفت: رسانه باید پرهیز کند از اینکه به خاطر مخاطب دست به هر کاری بزند.
آوینی فیلم

جلال غفاری مدیر شبکه افق سیما با اشاره به ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد: بیانیه گام دوم یک اتفاق مهم و دارای صلابت متن و جامعیت است. برخی بر تهیه یک پیوست رسانه‌ای برای بیانیه گام دوم تاکید داشتند و اتفاقاً این متن خودش یک متن و پیوست رسانه‌ای قدرتمند است.

وی با اشاره به عملکرد شبکه افق عنوان کرد: شبکه افق سعی می‌کند منظومه فکری انقلاب را برای مخاطبش تبیین کند.

غفاری درباره مخاطبان این شبکه نیز گفت: شبکه افق رتبه اول مخاطب وفادار و هوادار را دارد که بسیار با اهمیت است.

وی در بخشی از سخنانش درباره رویکردهای این شبکه گفت: فیلم‌های سینمایی که ما جمعه‌ها پخش می‌کنیم درباره نظام سلطه است و مخاطب دارد. نباید فکر کنیم برای پرمخاطب شدن یک شبکه دست به هر کاری زد درواقع شبکه‌ای که داعیه دارد که می‌خواهد خطی را دنبال کند نباید وارد کپی کاری شود.

مدیر شبکه افق درباره ماهیت رسانه‌ها تصریح کرد: رسانه باید پرهیز کند از اینکه به خاطر مخاطب دست به هر کاری بزند. اتفاقاً رسانه‌های خارجی در این زمینه بسیار حرفه‌ای عمل کرده و به خوبی ذائقه‌سازی می‌کنند ما هم باید با اولویت‌های مخاطب سعی کنیم برنامه سازی کنیم.

وی با اشاره به یک نظرسنجی عنوان کرد: در آخرین نظرسنجی‌ها میزان اقبال و همچنین اعتماد به تلویزیون از فضای مجازی بیشتر است.

مدیر شبکه افق درباره افق این شبکه و اهداف آن و اینکه قرار است در شبکه سریال ساخته شود یا خیر اظهار کرد: شبکه افق هنوز جوانه نورسی است که باید مراقبت شود. شبکه افق پول زیادی برای سرمایه گذاری ندارد و تولید سریال با توجه به شبکه‌های اصلی صورت می‌گیرد.

منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.