يكشنبه, 30 شهريور 1399
کد خبر: 11013

سختی کار کردن با «هادی حجازی فر» از زبان یک کارگردان حاضر در جشنواره جهانی فجر

آوینی فیلم: امیر داسارگر کارگردان فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» درباره اولین اکران این فیلم در بخش بازار جشنواره جهانی فیلم فجر و حضور هادی حجازی فر در فیلمش گفت.

آوینی فیلم: امیر داسارگر کارگردان فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» درباره اولین اکران این فیلم در بخش بازار جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: این فیلم اولین تجربه کارگردانی بلند سینمایی بنده بعد از چند فیلم کوتاه و نیمه بلند است که در قالب همکاری با مجموعه‌های مختلف آن‌ها را تجربه کرده بودم.

این کارگردان درباره شکل‌گیری ایده «منطقه پرواز ممنوع» که در قالب همکاری با مدرسه سینمایی عمار به سرانجام رسیده است به خبرگزاری مهر گفت: یک کار پژوهشی در زمینه تاریخ شفاهی انجام شده بود که خروجی یکی از بخش‌های مطالعاتی آن به شکل‌گیری ایده این فیلم انجامید. چند هزار صفحه مطالعات و پژوهش بود که به دست بنده رسید و از دل آن‌ها ایده این فیلم به ذهنم رسید.

داسارگر درباره میزان بهره‌گیری از رویدادهای واقعی در این فیلم سینمایی توضیح داد: زمانی که شما با مجموعه‌ای از خاطرات واقعی مواجه می‌شوید امکان دارد ایده‌ای به ذهن‌تان خطور کند و درباره شکل‌گیری ایده این فیلم هم شرایط من همینگونه بود. بیشترین چیزی که از داستان فیلم می‌توان گفت ملهم از واقعیت است شخصیت مصطفی (با بازی هادی حجازی‌فر) بود. این کاراکتر ریشه‌هایی در واقعیت دارد اما کلیت داستان فیلم زاییده ذهن بنده است. گوشه‌هایی از نقطه آغاز روایت که البته در مسیر تغییرات فیلم برای نهایی شدن آن‌ها هم تغییر کردند، تا حدودی مطابق واقعیت بود.

کارگردان «منطقه پرواز ممنوع» درباره حضور هادی حجازی‌فر در این فیلم هم گفت: خدا را شکر می‌کنم که هادی حجازی‌فر در این فیلم حضور داشت و فکر می‌کنم در اکران هم به فیلم کمک می‌کند اما کار کردن با او واقعاً کار سختی بود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.