چهارشنبه, 7 خرداد 1399
کد خبر: 11003

هنرمندانی که در روز 28 فروردین متولد شدند

آوینی فیلم: در روز 28 فروردین ماه تعدادی از هنرمندان کشور متولد شدند. حمید فرخ نژاد، تینا پاکروان و مهدی نادری در این روز زاده شدند.

آوینی فیلم: در روز 28 فروردین ماه تعدادی از هنرمندان کشور متولد شدند. حمید فرخ نژاد، تینا پاکروان و مهدی نادری در این روز زاده شدند.

حمید فرخ نژاد

حمید فرخ نژاد بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در روز 28 فروردین 1348 در آبادان متولد شد. این بازیگر و کارگردان که در سال های اخیر ترجیح می دهد در آثار کمدی ایفای نقش کند، سه دهه فعالیت در سینما دارد و در سالهای دور بیشتر به دلیل حضور در آثار مطرح سینمایی و در نقشهای جدی و در همکاری با کارگردانهای شناخته شده مطرح شد. اولین نقش آفرینی های فرخ نژاد در فیلمهای کارگردان پیشکسوت سینمای ایران، خسرو سینایی بود و مهم ترینش «عروس آتش». بعدها فرخ نژاد چند همکاری موفقیت آمیز با ابراهیم حاتمی کیا داشت، در فیلم های «ارتفاع پست»، «به رنگ ارغوان» و سریال «حلقه سبز». فرخ نژاد در سال های اخیر به دلیل ایجاد حواشی در فضای مجازی و بازی در فیلمهای سطح پایین منتقدانی داشته است.

تینا پاکروان

تینا پاکروان سالهای زیادی را در سینما، دستیاری و برنامه ریزی و بازیگری کرد و در بخشهای مختلف سینما فعالیت کرد تا اینکه اولین فیلم حرفه ای اش یعنی «خانوم» را ساخت. این بازیگر و کارگردان سینما با تولید فیلم کمدی و سطح پایین «لس آنجلس تهران» در سال گذشته منتقدان زیادی پیدا کرد.

 

مهدی نادری

مهدی نادری کارگردان کم کار سینمای ایران را با فیلم «بدرود بغداد» می شناسند که نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار شد. هر چند مهدی نادری فعالیت های دیگری هم در سینما انجام داد، اما در سالهای اخیر بیشتر به داوری در جشنواره ها و تدریس می پردازد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.