جمعه, 24 آبان 1398
کد خبر: 10994
گفتگوی آوینی فیلم با سیما تیرانداز بازیگر تئاتر و تلویزیون

در «ستایش 3» شخصیت ها به شرایط تازه ای می رسند

آوینی فیلم: سیما تیرانداز به واسطه بازی های به یاد ماندنی در سریال های تلویزیونی و در نمایشهای پرمخاطب مورد توجه مخاطبان است. تیرانداز که سابقه بازی در فیلمهای سینمایی ماندگاری مثل بانو ساخته داریوش مهرجویی را هم دارد، در گفتگو با آوینی فیلم درباره برنامه های سال 98 خود گفت.

آوینی فیلم: سیما تیرانداز به واسطه بازی های به یاد ماندنی در سریال های تلویزیونی و در نمایشهای پرمخاطب مورد توجه مخاطبان است. تیرانداز که سابقه بازی در فیلمهای سینمایی ماندگاری مثل بانو ساخته داریوش مهرجویی را هم دارد، در گفتگو با آوینی فیلم درباره برنامه های سال 98 خود گفت: بیشتر در حوزه تئاتر فعال هستم و چند نمایش را برای اجرا آماده می کنیم. نمایش «عاشقانه های خیابان» کار آقای شهرام گیل آبادی را به همراه خانمها ژاله صامتی، الهام پاوه نژاد بازی میکنم که سومین همکاری ام با آقای گیل آبادی است و از 28 خرداد ماه در سالن ایرانشهر به روی صحنه میرود. بعد هم با آقای علیرضا کوشک جلالی نمایش «بانوی آوازه خوان» را بازی میکنم. خانم فرناز رهنما، سام کبودوند و محمد صدیقی ‌مهر همکاران من در این نمایش هستند که از 9 تیرماه در تئاتر شهر به روی صحنه میرود. نمایش دیگری را با شاگردان خودم دارم آماده میکنم که مثل هر سال یک کار از متن تا اجرا داریم، امسال هم این نمایش را خواهیم داشت که هنوز اسمش مشخص نشده است اما انشاء الله در مهرماه احتمالا در سالن نوفل لوشاتو روی صحنه میرود.

 

سیما تیرانداز

این بازیگر با تجربه درباره سریالهایی که به تازگی بازی کرده است، گفت: سریال «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان و سریال «ستایش 3» را آماده برای پخش دارم که زمان پخش هیچ کدام معلوم نیست و امیدوارم در زمان پخش مورد توجه مخاطبان تلویزیونی قرار بگیرد. تصویربرداری هر دو سریال تمام شده و منتظر پخش آن هستیم. امسال هم مثل همیشه تئاتر در برنامه های هر ساله من پررنگ است. البته از دو سال پیش که نمایشی را با آقای گیل آبادی کار کردم، دیگر در نمایشی بازی نکردم و فقط کارگردانی کردم.

سیما تیرانداز در پاسخ به اینکه وضعیت تئاتر کشور در زمان مدیریت شهرام کرمی را چگونه می بیند، به آوینی فیلم گفت: به نظرم شرایط فرقی نکرده و اتفاق تازه ای نیفتاده است. به هر حال تئاتر دیگر هنر مستقلی به حساب می آید و باید به پویا شدن بخش خصوصی تئاتر کمک کرد اما مشکلاتی وجود دارد. با این شرایط خوشبختانه تئاترها مخاطب دارند و ما هم داریم کار خود را میکنیم و امیدواریم با یک مدیریت مناسب شرایط تئاتر هم در سال جاری بهتر شود که این به نفع فرهنگ و هنر کشورمان است.

 

سیما تیرانداز

بازیگر سریال در چشم باد درباره شرایط این روزهای تلویزیون و کیفیت سریالها گفت: با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی در کشورمان وجود دارد، به لحاظ پرداخت دستمزدها مشکلاتی وجود دارد و دیرکردهایی پیش می آید. درباره کیفیت سریالها هم بستگی به گروه تولید دارد. مثلا در مجموعه ستایش با توجه به بازخوردهای خوبی که دو فصل پیش داشته است، نشان میدهد که کیفیت خوبی برای تولید این سریال وجود دارد و ما هم تلاش کردیم که فصل سوم سریال با توجه به داستان جذاب و خاصی که دارد، مورد توجه قرار بگیرد. البته باید تا زمان پخش سریال صبر کرد و واکنش مخاطبان را دید. هر کار هنری آزمون و خطاهایی دارد و ما هیچوقت نمیتوانیم در زمان انتخاب کار و زمان تولید به واکنش واقعی مخاطبان اطمینان پیدا کنیم. گاهی شرایط روز و اتفاقات جاری در جامعه روی تعداد مخاطب تاثیر میگذارد.

سیما تیرانداز درباره داستان سریال «ستایش 3» و کاراکترهایش گفت: ستایش 3 در ادامه داستان دو فصل قبلی است و در «ستایش 3» با توجه به گذشت زمان شخصیت ها به شرایط تازه ای می رسند و به یک مقطع جدید وارد میشوند. با توجه به اینکه آقای مطلبی نویسنده توانایی هستند، انتظار استقبال از فصل سوم سریال ستایش وجود دارد.

بازیگر سریال حلقه سبز درباره فضای پشت صحنه فصل سوم سریال ستایش گفت: خوشبختانه من با گروه هایی کار کردم که حرفه ای و خوب بودند. پشت صحنه سریال ستایش 3 مطلوب بود و تنها مساله همان شرایط پرداخت دستمزدها است که مشکلات اقتصادی این روزها در خیلی از پروژه های تولیدی تاثیر منفی میگذارد.  


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.