پنجشنبه, 8 اسفند 1398
کد خبر: 10979
نگاهی کوتاه به زندگی مریلا زارعی، فریبرز عرب نیا، مجید مجیدی و مونا فرجاد در سالروز تولدشان

25 فروردین روزی برای تولد هنرمندان

آوینی فیلم: روز 25 فروردین ماه یکی از روزهای متفاوت در تقویم هنری کشورمان است. روزی که بسیاری از چهره های مطرح سینما و تلویزیون متولد شدند و از این نظر میتواند اتفاقی متفاوت برای فرهنگ و هنر ایران باشد.

آوینی فیلم: روز 25 فروردین ماه یکی از روزهای متفاوت در تقویم هنری کشورمان است. روزی که بسیاری از چهره های مطرح سینما و تلویزیون متولد شدند و از این نظر میتواند اتفاقی متفاوت برای فرهنگ و هنر ایران باشد.

به گزارش آوینی فیلم، در میان ستاره های هنر ایران که در این روز متولد شدند میتوان به مریلا زارعی، فریبرز عرب نیا، مجید مجیدی و مونا فرجاد اشاره کرد.

 

مریلا زارعی

مریلا زارعی، بازیگر مطرح سینمای ایران اگر چه بیش از دو دهه در سینمای ایران حضوری فعال دارد، اما در سالهای اخیر با گزیده کاری و انتخاب نقشهای متفاوت مورد توجه بیشتر مخاطبان قرار گرفت. به طور حتم بازی در نقش الفت در فیلم «شیار 143» نقطه عطفی در کارنامه مریلا زارعی است و آخرین بازی اش که مورد توجه قرار گرفت، «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده است که برایش سیمرغ بهترین بازیگری جشنواره فجر را بطور مشترک با لیلا حاتمی به دنبال داشت. این بازیگر بی حاشیه که متولد 25 فروردین ماه 1353 در تهران است، تا به حال سه بار توانسته است سیمرغ نقشهای اصلی و مکمل را بدست بیاورد و میتواند در آینده تبدیل به یکی از بازیگران ماندگار سینمای ایران شود.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا را همه با «مختارنامه» می شناسند، هر چند بازیگر قدیمی سینمای ایران نقشهای ماندگار دیگری هم در کارنامه دارد و با کارگردانهای بزرگ سینمای ایران کار کرده است. «سلطان» به کارگردانی مسعود کیمیایی، «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و «شوکران» به کارگردانی بهروز افخمی بعضی از نقشهای مهم عرب نیا هستند. عرب نیا که در سالهای اخیر ساکن کانادا شده و بازیگری را رها کرده است، آخرین بار در فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی» بازی کرده است.

مجید مجیدی

مجید مجیدی، از طریق بازیگری به سینمای حرفه ای راه پیدا کرد و بعدها کارگردان نامی سینمای ایران شد و حتی راه به مجامع بین المللی سینما پیدا کرد. «بچه های آسمان» نماینده ایران در آکادمی اسکار جزو پنج فیلم نهایی شد و نام مجیدی را پرآوازه کرد تا جشنواره های مهم سینمای جهان پذیرای آثارش باشند. مهمترین اتفاق کارگردانی مجید مجیدی ساخت فیلم دینی «محمد رسول الله» بود. مجیدی آخرین بار با فیلم «آن سوی ابرها»، فیلمسازی در آنسوی آبها و در سینمای هند را تجربه کرد.

مونا فرجاد

مونا فرجاد، فرزند جلیل فرجاد و خواهر کوچکتر مارال فرجاد از یک خانواده هنرمند وارد سینما و تلویزیون شد. مونا فرجاد که متولد 25 فروردین ماه 1364 در تهران می باشد، هم اینک فیلم «چهار انگشت» را در اکران دارد و آخرین سریالی که از او پخش شد، «آرام می گیریم» به کارگردانی روح الله سهرابی بوده است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.