شنبه, 30 شهريور 1398
کد خبر: 10947

تدارک نمایشگاه کتاب برای پاسداشت ادبیات مقاومت

آوینی فیلم: مجمع ناشران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ویژه برنامه پاسداشت ادبیات مقاومت را در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌کنند.

آوینی فیلم: امیرشهریار امینیان با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری ویژه برنامه پاسداشت ادبیات مقاومت از سوی مجمع ناشران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب عنوان کرد: این برنامه با همکاری نمایشگاه کتاب و با حضور شخصیت‌های فرهنگی از کشورهای سوریه لبنان و ترکیه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش سه روزه هشت نویسنده، شاعر، منتقد ادبی و ناشر از کشورهای مذکور میهمان نمایشگاه کتاب تهران خواهند بود. برنامه نخست ما روز جمعه ششم اردیبهشت ماه در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب تهران خواهد بود که طی آن جشن مقاومت و رونمایی از پوستر جایزه جهانی فلسطین رونمایی خواهد شد. همچنین در این برنامه از خانواده شهدای مدافع حرم و مقاومت تجلیل خواهد شد و نشستی نیز با موضوع جایگاه ادبیات در توسعه فرهنگ مقاومت برگزار می‌شود.

امینیان همچنین گفت: روز دوم این برنامه نیز جنبه‌ای دانشگاهی خواهد داشت که در آن دو میزگرد با حضور اساتید دانشگاه پیرامون ادبیات مقاومت برگزار خواهد شد. برنامه‌ای نیز برای گعده مشترک میان نویسندگان و ناشران مقاومت در ایران و میهمانان خارجی دعوت شده در این همایش در نظر گرفته شده است. برنامه روز سوم این همایش نیز دیدارهایی فرهنگی است که برای مدعوین تدارک دیده شده است.

وی همچنین از همکاری رایزنی فرهنگی ایران در سوریه برای برگزاری این برنامه تشکر کرد.

این گزارش می‌افزاید: برای برپایی این همایش از رئیس انجمن نویسندگان فلسطین نیز برای سفر به ایران دعوت به عمل آمده است.

منبع: مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.