جمعه, 20 تير 1399
کد خبر: 10587
گفتگوی آوینی فیلم با کمند امیر سلیمانی درباره چهل سالگی انقلاب

باید به شکل زیربنایی به برنامه های فرهنگی توجه شود

آوینی فیلم: در ماه بهمن و در چهل سالگی انقلاب اسلامی سراغ هنرمندان مختلفی از نسل های متفاوت را گرفتیم و در حوزه های مختلف هنری دیدگاهشان را درباره چهل سالگی انقلاب و سهم فرهنگ در ارتقا و پیشرفت جامعه انقلابی پرسیدیم. «کمند امیر سلیمانی»، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در گفتگو با آوینی فیلم در این خصوص سخن گفت.
آوینی فیلم

در ماه بهمن و در چهل سالگی انقلاب اسلامی سراغ هنرمندان مختلفی از نسل های متفاوت را گرفتیم و در حوزه های مختلف هنری دیدگاهشان را درباره چهل سالگی انقلاب و سهم فرهنگ در ارتقا و پیشرفت جامعه انقلابی پرسیدیم. «کمند امیر سلیمانی»، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در گفتگو با آوینی فیلم در این خصوص گفت: ما باید خیلی واقع بینانه به این مساله بپردازیم و به جای اینکه  همه چیز را سیاه و سفید ببینیم، درباره تفاوت وضعیت جامعه و فرهنگ در دوران قبل از انقلاب و این چهل ساله بپردازیم. در گذشته هم افراد هنرمندی وجود داشتند که با شرافت برای فرهنگ کشور زحمت کشیدند و راه درست را رفتند. در کنار اینها افرادی هم بودند که  از آب گل آلود ماهی گرفتند و از شرایط سینما بهره برداری کردند. الان هم همان اتفاق دارد می افتد. آن موقع خیلی علنی تر بود و الان کمتر این شکلی است. البته مسیر درست فرهنگی و هنری در بعد از انقلاب به وجود آمد اما در این وسط افرادی بودند که خلاف این مسیر حرکت کردند و نگذاشتند تا جریان فرهنگی در بعد از انقلاب به راهش ادامه بدهد.

کمند امیرسلیمانی ضمن تحسین از فعالیت بانوان در سینما و تلویزیون بعد از انقلاب به آوینی فیلم گفت: از نظر فرهنگی و هنری رشد خیلی خوبی در بعد از انقلاب داشتیم و ارزش و اصالت و درستی فعالیت در بعد از انقلاب قابل مقایسه با قبل از آن نیست. البته من در آن دوران کار نمیکردم اما شنیده ام که مسائلی بوده است، هر چند هنرمندان شریفی هم فعالیت میکردند. بعد از انقلاب به دلیل فضای مناسبی که به وجود آمد باعث شد که خانمهای هنرمند در رشته های مختلف به صحنه بیایند و موفق عمل کنند. مردم هم در این چهل سال به رشد فرهنگی رسیدند و توقعاتشان از هنرمندان نسبت به قبل از انقلاب بالا رفته است.

 

کمند امیرسلیمانی

بازیگر فیلم سینمایی قرمز افزود: در مجموع چه به لحاظ رشد فکری و چه تکنیکی در این چهل ساله به شرایط بهتری رسیدیم و تعداد تولید فیلمهای خوب در بعد از انقلاب خیلی بیشتر شده است. البته در سالهای اخیر بعضی از فیلمهای بی کیفیت هم در سینما تولید شدند که ارزشی ندارند. سینما یک رسانه گسترده است که از طریق آن میتوان ارتباط نزدیکی با مردم پیدا کرد. متاسفانه شاید مسئولان فرهنگی خیلی دغدغه هنر و سینما را ندارند و همیشه حواشی ماجراها بیشتر بوده  و بیشتر روی موضوعات به خصوصی کار کردند.

کمند امیرسلیمانی

 

این بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون در پاسخ به اینکه چه توقعی از مسئولان فرهنگی در گام دوم انقلاب اسلامی دارد، به آوینی فیلم گفت: باید اهمیت فرهنگ و هنر را درک کنند و باید در راستای اهداف کشور برنامه ریزی مشخصی داشته باشند. فرهنگ یک جامعه میتواند از طریق تولید آثار مفید و آموزنده به سمت پیشرفت گام بردارد تا ما به یک فرهنگ غنی تری در زندگی اجتماعی برسیم و خیلی از معضلاتی که ناشی از بی فرهنگی است، از بین برود.

بازیگر سریال پدر سالار با اشاره به مظلومیت فرهنگ در سیاستگذاری های کلان دولت گفت: آنطور که باید به فرهنگ توجه نمیکنند و هنرمندان مظلوم واقع میشوند. باید به شکل زیربنایی به برنامه های فرهنگی توجه شود. نیاز به یکسری تغییرات اساسی در برنامه های فرهنگی است. من به عنوان یکی از بازیگران این کشور توقع دارم که در یک محیط مناسب فرهنگی که ارزش کار یک هنرمند درک میشود، کار کنم و امیدوارم مسئولان فرهنگی به اهمیت فرهنگ در ارتقای جامعه آگاهی بیشتری پیدا کنند تا در سالهای آینده بتوانیم به شرایط بهتری برسیم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.