جمعه, 20 تير 1399
کد خبر: 10538
گفتگوی آوینی فیلم با اصغر نقی زاده درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی

یک هنرمند باید همراه و هم مسیر مردم باشد

آوینی فیلم: وقتی تقویم انقلاب اسلامی ایران را مرور می کنیم، به انسانهایی می رسیم که یکدل و همصدا و به فرمان پیشوای خود رشادتهای بسیاری در طول این چهل سال انجام دادند و با تمام وجود از خاک این سرزمین محافظت کردند و هنوز هم در شرایط مختلف و در رویدادهایی مانند 22 بهمن ماه همگام و همراه انقلاب هستند.
آوینی فیلم

وقتی تقویم انقلاب اسلامی ایران را مرور می کنیم، به انسانهایی می رسیم که یکدل و همصدا و به فرمان پیشوای خود رشادتهای بسیاری در طول این چهل سال انجام دادند و با تمام وجود از خاک این سرزمین محافظت کردند و هنوز هم در شرایط مختلف و در رویدادهایی مانند 22 بهمن ماه همگام و همراه انقلاب هستند. یکی از هنرمندانی که در سالهای بعد از انقلاب در جبهه های مبارزه با دشمن بعثی شرکت کرد و خاطرات بسیاری از آن دوران دارد، اصغر نقی زاده است. بازیگر فیلمهای دفاع مقدسی که خیلی ها او را در آژانس شیشه ای به یاد دارند. نقی زاده در گفتگو با آوینی فیلم، درباره روزهای مهم بعد از انقلاب گفت: در آن شرایط همه فکر می کردیم باید کاری برای کشورمان انجام بدهیم. چون خطرات زیادی از همه طرف انقلاب را تهدید میکرد اما مردم با حمایت و همدلی نشان دادند که به راحتی نمیگذارند ضدانقلاب در بدنه جامعه نفوذ کند. این مردم افراد خائن و منافق را شناختند و در برابرشان قرار گرفتند.

بازیگر فیلم معراجی ها درباره اولین روزهای انقلاب اسلامی خاطرات جذابی دارد. این بازیگر شناخته شده به آوینی فیلم گفت: روزهای خیلی سخت اما شیرینی بود. من خیلی به سینما علاقه داشتم و قبل از اینکه مسائل انقلابی به وجود بیاید و سینماها به حالت تعطیل در بیایند، مرتب در سینما بودم و فیلم می دیدم. وقتی مردم به خیابانها ریختند و خشم خود را نسبت به شاه اعلام کردند، همه قیام را یک تکلیف میدانستند و باید ما هم به شکلی نفرت خود را نسبت به آن شرایز نشان می دهیم.

 

اصغر نقی زاده

نقی زاده افزود: من تا سال 59 درس می خواندم و وقتی دیپلم گرفتم، در سال 1361 وارد جبهه شدم و در عملیات فتح المبین شرکت کردم که البته توفیق نشد جلو برویم و مریض شدم و برگشتیم اما در آن فضا بودیم و سعی کردیم قوت قلبی برای بچه ها باشیم. جنگ هم که تمام شد، به سمت بازیگری رفتم.

بازیگر سریال وضعیت سفید درباره نقش فرهنگ در همگامی با آرمانهای انقلاب گفت: من یک بازیگرم و به من پیشنهاد میدهند و بازی میکنم. از مسائل پشت پرده اطلاعی ندارم و نمیدانم در فرهنگ و هنر ما چه خبر است. اما به نظرم یک هنرمند باید همراه و هم مسیر مردم باشد و ارزشهای خود را فراموش کند. ما در همین انقلاب فرصت رشد پیدا کردیم و باید قدر انقلاب را بدانیم.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.