چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
کد خبر: 10531
جشنواره فیلم فجر و داورانی که جرات جایزه به فیلمی علیه منافقین را ندارد

چگونه محمدحسین مهدویان در جشنواره فجر ترور شد؟!

آوینی فیلم: انتقادات نسبت به نادیدگی فیلم ماجرای نیمروز 2: ردخون در جشنواره فیلم فجر ادامه دارد. خیلی از اهالی رسانه و سینما و طرفداران سینمای استراتژیک اعتقاد دارند که جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم حق محمدحسین مهدویان و فیلم ارزنده اش بود اما جشنواره فیلم فجر نشان داد که از دادن جایزه به فیلمهایی که نوک انتقادش به آنسوی مرزها وصل است، می ترسد و به همین بهانه این جشنواره به راحتی حق مهمترین فیلم جشنواره امسال را ضایع می کند.
آوینی فیلم

انتقادات نسبت به نادیدگی فیلم ماجرای نیمروز 2: ردخون در جشنواره فیلم فجر ادامه دارد. خیلی از اهالی رسانه و سینما و طرفداران سینمای استراتژیک اعتقاد دارند که جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم حق محمدحسین مهدویان و فیلم ارزنده اش بود اما جشنواره فیلم فجر نشان داد که از دادن جایزه به فیلمهایی که نوک انتقادش به آنسوی مرزها وصل است، می ترسد و به همین بهانه این جشنواره به راحتی حق مهمترین فیلم جشنواره امسال را ضایع می کند.

به گزارش آوینی فیلم، دیگر فیلمی که در جشنواره فجر امسال حقش به راحتی خورده شد، فیلم بیست و سه نفر به کارگردانی مهدی جعفری بود که جدا از سوژه انقلابی اش، از ظرفیت های فنی بالایی برخوردار بود اما باز هم به راحتی مورد بی مهری جشنواره فجر قرار گرفت. جشنواره ای که داورانش امثال آفریده تهیه کننده یک خانواده محترم باشد و در افتتاحیه اش اجازه به خوانندگی زنان بدهند، پایانش بهترین از این نمی شود.

در این زمینه وحید جلیلی در یادداشتی با اشاره به فیلم «ماجرای نیمروز ۲؛ رد خون» و فضاسازی های رسانه ای روزهای اخیر نوشت:

شب بیست و دوم بهمن چهل سالگی انقلاب بنشینی پای «هفت» و پنج و ببینی رسانه های جمهوری اسلامی بسیج شده اند یا بهتر بگویم میلیشیا شده اند که رد خون را کور کنند تا بشود در فضای «گرگ و میش» دوغ و دوشاب را قاتی کرد.  
فردا در حسینیه هنر مشهد، به تفصیلش خواهیم پرداخت.
این هم تیترهایش:
«پارسال به وقت شام
امسال ردخون
صداوسیما به وظیفه خود آشناست»
و
"ترور محمد حسین مهدویان توسط فرزندان «سیما»
رد خون نشان داد «سیما» مستحق ترحم نیست"

منبع: سینماپرس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.