چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
کد خبر: 10490
عباس میرزایی کارگردان فیلم سینمایی خون خدا در جشنواره فجر

همیشه در زندگی‌ام‌ دغدغه داشتم که کاری مرتبط با امام حسین (ع) بسازم

آوینی فیلم: «خون خدا» دومین ساخته علی عباس میرزایی، کارگردان جوان و دغدغه مند سینمای ایران تا ساعاتی دیگر در سینمای رسانه برای اولین بار به نمایش درخواهد آمد. فیلمی متفاوت در فرم که دغدغه دینی هم دارد و سعی میکند بدون شعار از ارزشهای انسانی بگوید. کارگردان «خون خدا» از علاقه اش برای ساخت فیلمی درباره امام حسین(ع) میگوید.
آوینی فیلم

عباس میرزایی پس از «انزوا» که نخستین تجربه کارگردانی او بود، این بار «خون خدا» را به تهیه کنندگی سیاوش حقیقی روانه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر کرده است. مرتضی علی عباس میرزایی کارگردان این فیلم به هنرآنلاین گفت: من همیشه در زندگی‌ام‌ دغدغه داشتم که کاری مرتبط با امام حسین (ع) بسازم. دوم این که این ایده یک ایده قدیمی بود. همه چیز دست به دست هم داد تا این فیلم ساخته شود و شما خروجی آن را ببینید. کارتن‌خواب‌ها همیشه دغدغه من بوده‌اند و هنوز هم هستند. کارتن‌خواب‌ها آدم‌هایی هستند که به هر دلیلی یک روزی خانواده خودشان را ترک کرده‌اند و وارد یک مسیر تازه شده‌اند که در این مسیر کسی برای آن‌ها ارزش قائل نمی‌شود. اگر من و شما این کارتن‌خواب‌ها را ببینیم، شاید بتوانیم یک امیدی برای آن‌ها باشیم که آن‌ها به زندگی طبیعی و عادی خودشان برگردند؛ اما اینکه ما چقدر به آن‌ها کمک می‌کنیم، یک بحث دیگر است. من فکر می‌کنم ما خیلی کم این کار را انجام می‌دهیم و یا اصلاً انجام نمی‌دهیم.

وی افزود: امام حسین (ع) برای من سمبل حقیقت است. در روایت‌هایی که راجع به واقعه عاشورا وجود دارد، همیشه این نکته‌ که می‌گویند برخی از اصحاب حضرت استخاره می‌کردند و پس از اینکه استخاره بد می‌آمد کنار حضرت نمی‌ایستادند، من را آزار می‌داد. ما حقیقت را می‌فهمیم ولی همیشه از حقیقت دفاع نمی‌کنیم. این مسئله من را آزار می‌دهد. ما کارتن‌خواب‌ها را می‌بینیم ولی نمی‌دانم چرا نمی‌پذیریم که ما هم در این داستان مقصر هستیم. این کشور با این همه ثروت هنوز کارتن‌خواب دارد. از طرفی کلی اختلاس‌گر و دزد هست. همه ما حقیقت ماجرا را می‌دانیم ولی سعی می‌کنیم به هر بهانه‌ای که شده راجع به حقیقت حرف نزنیم. دوست داشتم که راجع به این حقیقت تلخ حرف بزنم. هیچ‌وقت یادم نمی‌رود وقتی که عکس یک گورخواب منتشر شده بود، یکی از مسئولان گفت ما در ایران کارتن‌خواب نداریم. در واقع آن مسئول داشت در مورد آرزویش صحبت می ‌کرد.

منبع: هنرآنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.